Zavřít reklamu

Jablečná společnost před pár hodinami na svůj YouTube kanál nahrála nové video nesoucí název “The Backdrop”. V něm se Apple zaměřuje na perfektní využití ovládání hloubky ostrosti u nejnovějších iPhonů XS, XS Max a XR, které zajišťuje mimo jiné mimořádně výkonný procesor A12 Bionic.

Děj reklamy se odehrává na rušné ulici, ve které se později objeví žena. V pozadí ženy se toho děje opravdu hodně, avšak ve videu lze vidět, jak můžeme právě v těchto situacích využít možnost ovládání hloubky ostrosti u nejnovějších iPhonů. Ve výsledku je tedy fotografie zaměřena jen na ženu, kdežto pozadí je uživatelsky rozostřeno, aby ženě “nekradlo” pozornost. Ovládání hloubky ostrosti můžete používat již přímo při focení, avšak nejlepší na této funkci je, že ji můžete upravit i po vyfocení fotografie v postprodukci.

Jak upravit hloubku ostrosti v postprodukci

Pro úpravu hloubky ostrosti si stačí v aplikaci Fotky otevřít fotografii, která byla vyfocena v portrétovém režimu, a v pravém horním rohu kliknout na Upravit. Poté se ve spodní části obrazovky zobrazí posuvník, kterým lze hloubku ostrosti jednoduše upravovat.

Díky možnosti vlastnoručně rozostřit pozadí za fotografovaným objektem se tak mohou snímky focené na loňské iPhony opět výrazně přiblížit těm, které zvládají klasické zrcadlovky. Ještě lepší by pak měly být v tomto ohledu letošní iPhony, jelikož minimálně jeden z nich dorazí se třemi objektivy na zádech. Ty by mu měly zajistit krom daleko lepších fotek ve zhoršených světelných podmínkách právě i lepší fotky v režimu portrét. Nechme se však překvapit.

Dnes nejčtenější

Další články