Zavřít reklamu

O iPadu mini se ještě před nedávnem mluvilo jako o mrtvém produktu, který doplatil na zvětšující se iPhony. Ostatně, Nynější iPhone XS Max nemá se svými 6,5″ do úhlopříčky 7,9″, kterou se chlubí iPad mini 4, příliš daleko. Přesto to však vypadá, že se v laboratořích kalifornského giganta další generace této legendy připravuje. Co vše o ní doposud víme?

Design

Podle úniků, které se v minulých týdnech a měsících objevily na internetu, by se nová generace iPadu mini neměla od té stávající v takřka v ničem lišit. Jedna z fotografií krytu, pocházející z loňského prosince, ukazuje ale o něco větší výřez pro fotoaparát, sluchátkový jack a náznak podpory Smart Connectoru. Minulý měsíc se zase objevily fotografie údajného iPadu mini 5, na jehož vrchní straně se nacházela přepracovaný kryt na anténu, který není nyní řešen velkým plastovým pásem, ale jen nenápadnou linkou podobnou té z iPadu Pro.

Co se týče přední strany, ta se zřejmě žádných designových změn nedočká. Apple tak opět vsadí na klasický 7,9″ displej se širokým horním a spodním rámečku, ve kterém zanechá kulatý Home Button a Touch ID. Díky tomu tak bude moci iPad prodávat za přijatelnější cenu.

Fotky šasi a krytu, které před nedávnem uniklo: 

Procesor

iPad mini 4 je osazen procesorem Apple A8. Od dob jeho vydání ale zaznamenaly vnitřky Apple produktů značný posun, který se logicky dá očekávat i u páté generace malé verze iPadu. Vylepšený procesor věští iPadu mini 5 i uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, nic konkrétního ale nezmínil. Klasický iPad 6. generace z roku 2018 obsahuje procesor A10 Fusion, podobné vylepšení lze předpokládat i u iPadu mini 5.

Další novinky

Čile se spekuluje i nad tím, zda dostane nový iPad mini podporu Apple Pencil či nikoliv. Vzhledem k tomu, že se může touto vychytávkou pochlubit i levný iPad 6. generace, se však obecně předpokládá, že i mini bude schopen s tužkou spolupracovat. Apple by tak navíc dokonale své portfolio iPadů sjednotil, jelikož by se podporou Apple Pencil již chlubily všechny tablety v jeho nabídce.

Otazníky nevisí jen nad podporou Apple Pencil, ale i nad implementací Smart Connectoru, díky kterému by bylo možné k iPadu připojit různé příslušenství či jej snadno přes tento konektor nabíjet. Zatímco však podpora Pencilu vypadá pravděpodobně, u Smart Connectoru si až tak jisti nejsme.

Pokud se dočkáme podpory Apple Pencil, očekávali bychom spíš podporu 1. generace: 

Cena

Na tom, že iPad mini 5 se cenově bude pohybovat spíše na spodní hranici, se asi shodnou téměř všichni. Tyto domněnky podporuje například i Bloomberg, podle něhož by cena páté generace iPadu mini dokonce nemusela přesáhnout výši 399 dolarů – tedy ještě méně, než kolik v současné době stojí 9,7palcový iPad.

Datum vydání

Operační systém iOS 12.2, který v současnosti prochází beta testováním, obsahuje četné odkazy na nové modely iPadů, mezi nimiž se dle vývojářů nachází i iPad mini 5. Společnost Apple také v nedávné době zaregistrovala v příslušné databázi nové modely iPadů – k tomuto kroku obvykle firma přistupuje zhruba měsíc před vydáním nového hardwaru. Představení nových iPadů by tedy mohlo přijít již letos v březnu, kdy by se možná mohla konat Apple Keynote.

Jak tedy můžete sami vidět, o novince se toho dostalo na světlo světa již poměrně dost. S blížící se keynote se dá navíc očekávat, že  budou úniky informací přibývat a novinka si tak odbude de facto svou premiéru ještě před samotným představením.

Související články

Dnes nejčtenější