Zavřít reklamu

Příchod dvou nových iPadů v prvních měsících letošního roku získává čím dál reálnější obrysy. Po řadě zpráv z Asie a objevení identifikátorů pro zcela nové iPady v betě iOS 12.2 totiž blížící se jablečné tablety potvrdil i jeden z nejdůvěryhodnějších zdrojů minulých let – agentura Bloomberg. 

Zdroje Bloombergu potvrdily, že iPad 7. generace nabídne zhruba 10” displej namísto 9,7”, který Apple používá u low-cost iPadů nyní. Stále však netušíme, zda se displej zvětší díky zúžení rámečků či celkově iPad “nabobtná”. Pravděpodobnější se však zdá první varianta, jelikož by díky ní Apple dokázal ušetřit na šasi, které by mohlo být stejné jako u předešlých modelů. Tak či tak bude konzumace obsahu z něj díky mírnému nárůstu displeje opět o něco příjemnější. 

Co se pak týče dalších vylepšení, zdroje obeznámené s plány Applu potvrdily “jen” rychlejší procesor. Potvrzeno bylo i zachování Lightning konektoru, který u iPadů Pro nahradilo USB-C. To by však vzhledem k odlišné využitelnosti nejlevnějšího iPadu nedávalo u tohoto modelu příliš smysl. 

Ostré hrany jako u iPadu Pro u nových iPadů nečekejte: 

Peněženka nezapláče

Poměrně zajímavé informace přinesl Bloomberg i o iPadu mini 5. Ten sice také žádné obří novinky nepřinese, Apple se však už něj prý chystá nasadit velmi příznivou cenovku, která bude nižší než u současného iPadu mini 4. Za ten si totiž Apple nyní účtuje rovných 10 990 korun, což je vzhledem ke stáří produktu skutečně vysoká částka. Nový iPad mini 5 by se tak mohl teoreticky dostat na 8 990 korun, což je cena, za kterou Apple nyní prodává 9,7” model a kterou očekáváme i u 10” modelu. Potěšit by nás ale měla i podpora Apple Pencil, kterou se současná generace iPadu mini pochlubit nemůže.

Přesný termín představení v tuto chvíli neznáme. Jako nejpravděpodobnější se však zdá druhá polovina března, ve které Apple nové produkty představoval i v minulosti. Jasno však budeme samozřejmě mít až za pár týdnů, kdy Apple na svou první letošní keynote rozešle pozvánky. 

iPad Family fb

Dnes nejčtenější

.