Zavřít reklamu

O příchodu platební služby Apple Pay do České republiky a na Slovensko se šušká již poměrně dlouhou dobu, intenzivně však až posledních několik měsíců. Mnoho zdrojů z bankovního prostředí totiž potvrdilo, že se zde kalifornský gigant svou službu chystá spustit a to hned, jakmile nalezne s tuzemskými bankami společnou řeč. Tu se mu však bohužel nepodařilo nalézt příliš rychle, kvůli čemuž se plánované spuštění o pár měsíců protáhlo. 

Na začátku loňského roku uváděla MONETA ve své zprávě pro investory, že Apple Pay spustí do poloviny roku, což se však nakonec nestalo. O pár měsíců později se pak dostaly na světlo světa informace o tom, že Apple “zaručeně” spustí svou platební službu v listopadu. Ani to však nakonec bohužel nedopadlo a start se tak přesunul na začátek letošního roku. Bohužel se ani ten bez přesunu neobešel a ze spuštění v lednu, maximálně na přelomu ledna a února se podle posledních dostupných informací stalo spuštění na přelomu února či března, popřípadě až v průběhu března. Jeden by tak řekl, že je Apple Pay za dveřmi, což svým způsobem je. Problém je ale v tom, že ne každá banka jej zpoza svých dveří pustí ihned po spuštění. 

Jakmile v Česku Apple Pay odstartuje, přes toto uživatelské rozhraní do něj nahrajete kartu: 

Mezi prvními bankami s podporou Apple Pay by měla být MONETA, Air Bank, Fio banka, Česká spořitelna či Komerční banka. Naproti tomu ČSOB, tedy jedna z největších tuzemských bank se zhruba 3,7 miliony klienty, se spuštěním jableční platební služby evidentně nespěchá. Na svém Twitteru se totiž “pochlubila” tím, že Apple Pay plánuje spolu s Google Pay spustit až ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku – tedy zhruba půl roku po spuštění služby v Česku. 

Doufejme, že se valná většina českých bank odhodlá ke spuštění daleko dřívějšímu. V opačném případě by se totiž mohlo spoustu jablíčkářů rozhodnout k migraci „za lepším“. Přeci jen, placení iPhonem či Apple Watch mnohým z nás život pořádně usnadní a čekání na jeho spuštění už bylo dost. Proč mu tedy nejít naproti všemi možnými cestami.

apple-pay-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.