Zavřít reklamu

Jednou z největších novinek letoška by měl být pro české jablíčkáře dlouho očekávaný příchod Apple Pay. Na ten jsou totiž již dle našich informací české banky několik měsíců připraveny a jen čekají, až dá Apple službě v našich luzích a hájích zelenou. Ještě před Vánoci to vypadlo, že se této velké události dočkáme již na přelomu ledna a února, maximálně v prvních únorových dnech. Seznam Zprávy však dnes informovaly o tom, že má Apple Pay na tuzemský trh dorazit až na přelomu února a března – čili zhruba o měsíc později, než se původně předpokládalo. 

Seznam Zprávy tvrzení opírají o svá zjištění pocházející z bankovního prostředí, které však blíže neupřesnily. Nejedná se tedy bohužel o žádnou oficiální informaci, které by se dalo stoprocentně důvěřovat. Ostatně, se zaručeným termínem spuštění Apple Pay přišly na podzim loňského roku i Hospodářské noviny, avšak ani jejich předpověď počítající se spuštěním v listopadu nakonec nevyšla. 

Takto vypadá prostředí pro přidání platební karty do Apple Pay:

V první vlně bank, které budou službu podporovat, má být dle Seznamu Česká spořitelna, mBank, Komerční banka, Moneta či AirBank. V první polovině letoška by se pak mezi ně chtěla zařadit i Equabank či Creditas. Co se týče Raiffeisenbank či ČSOB, ty údajně zatím netuší, kdy svým klientům službu nabídnou. Podle jejich vyjádření na sociálních sítích, které jste si mohli mimo jiné přečíst i pod našimi články věnovaným tomuto tématu, však minimálně ČSOB tvrdila, že by Apple Pay klientům ráda nabídla brzy. 

Pár screenshotů z Twitteru, na kterém se české banky k situaci ohledně Apple Pay vyjadřují vcelku hojně: 

Přestože je v tuto chvíli těžké řici, zda se jednání bank s Applem zpozdila či jsou jen informace Seznamu nepřesné, je velmi pozitivní alespoň to, že jak on, tak i naše zdroje potvrzují příchod Apple Pay v prvních měsících letošního roku. Doufejme, že se tedy již žádné oddalování termínu nevyskytne a iPhonem si v obchodě zaplatíme již velmi brzy.

Apple Pay Czech FB

Související články

Dnes nejčtenější

.