Zavřít reklamu

Přestože je Česká republika co se týče bezkontaktních plateb světovou velmocí, Apple ji se svou službou Apple Pay stále úspěšně ignoruje. V posledních měsících se však o příchodu možnosti platit iPhonem či Apple Watch v obchodech hovořilo čím dál víc, jelikož se objevovaly velmi nadějné náznaky příchodu této služby právě do našich luhů a hájů.  Další střípek do skládanky jménem Apple Pay v České republice pak dnes odpoledne zasadil portál Jablíčkář svým zajímavým objevem. 

Redaktorům výše zmíněného portálu se podařilo objevit na oficiálních stránkách MONETA Money Bank speciální sekci věnovanou právě mobilním platbám Apple Pay. Ta sice na první pohled nic zásadního neprozrazuje, při prozkoumání produktových podmínek z úplného spodku stránek však šlo narazit na datum platnosti – konkrétně 1. 2. 2019. Z toho tak lze usoudit, že se Apple Pay do České republiky skutečně blíží a nasazeno zde bude již v prvních měsících příštího roku. 

MONETA tak prakticky jen potvrdila spekulace z předchozích týdnů, které právě příchod Apple Pay na začátku roku 2019 naznačovaly. Ostatně, ani samotné banky se na svých účtech na sociálních sítích blížícím se Apple Pay příliš netají a potvrzují, že je za dveřmi. Speciální sekce na webu MONETY, která je již nyní mimo provoz, se však dá samozřejmě považovat za důkaz o poznání větší. 

Screenshoty ve speciální webové sekce MONETY, která už je nyní mimo provoz. (Zdroj obrázků: Jablíčkář):

Kdy, když ne teď

O blížícím se příchodu jablečné platební služby jsme vás na našem webu informovali již několikrát. Kvůli zdlouhavým vyjednáváním, které banky s Applem vedly, se však jeho spuštění hned několikrát posunulo. Ostatně, i samotná MONETA velmi pravděpodobně počítala se spuštěním daleko dřívějším, jelikož ve své zprávě pro investory ze začátku letošního roku v harmonogramu plánů umístila spuštění Apple Pay již do 2. čtvrtletí 2018. 

Krom MONETY potvrdila nechtěně nedávno příchod Apple Pay do Česka i Komerční banka, která už do aplikace Wallet umístila podmínky pro využívání této služby pro své karty. Jednomu našemu čtenáři se dokonce podařilo svou kartu u této banky do Apple Pay vložit a zaplatit s ní, než mu byla služba opět zablokována. 

Snad se tedy v prvních měsících příštího roku skutečně Apple Pay dočkáme a z úst bank neuslyšíme špatné zprávy o dalším odsunutí. Čekání už totiž bylo skutečně dost a mnohým z nás začíná docházet trpělivost. Tento opožděný vánoční dárek bychom si tak rozhodně přáli, byť bychom jej nerozbalili přímo pod stromečkem. 

apple-pay-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.