Zavřít reklamu

Pokud v napětí očekáváte příchod Apple Pay do České republiky, máme pro vás skvělou zprávu. Podle zprávy pro investory jedné z českých bank je totiž Apple Pay za rohem. Dočkat bychom se jej tak mohli už v první polovině letošního roku.

Ve zprávě pro investory se Moneta zmiňuje v sekci Transaction Banking o Mobile Payments – iOS Platform, což nemůže být samozřejmě nic jiného, než kýžené Apple Pay. Horní časová osa pak ukazuje, že bychom se měli této možnosti dočkat už v Q1 či Q2 tohoto roku, tedy v prvním či druhém čtvrtletí. Nadšení však lehce mírní věta pod touto tabulkou, která říká, že bude spuštění služby záležet hlavně na tom, kdy Apple sám tuto službu v Česku povolí.

Poměrně zajímavé je, že po pátrání po dalších informacích o Apple Pay v Česku jsme narazili na několika dalších diskuzích či Twitteru na pár zmínek, které brzké spuštění Apple Pay potvrzují. Většinou se však jednalo o jiné banky, takže bychom se mohli dočkat u této služby opravdu široké podpory.

apple pay moneta

Planá naděje? Snad ne

Na druhou stranu bychom však zatím skákat radostí do vzduchu rozhodně neměli. Ačkoliv je tato zpráva opravdu nadějná, v minulosti jsme již spoustu podobných náznaků též slyšeli. Nezbývá nám tak nic jiného než doufat, že se Apple k tomuto kroku skutečně odhodlá a email, který napsal před časem náš čtenář Timo Cookovi, byl skutečně pravý. Pokud bych si však měl sám vsadit na příchod Apple Pay do ČR, nejspíš bych to udělal a rovnou si přihodil na aktualizaci iOS 11.3, která by mohla tuto možnost obsahovat. Apple do ní totiž napěchuje opravdu spoustu novinek a vypustí ji zhruba v březnu, což by časově odpovídalo.

Tak či tak se pokusíme získat od Monety, která příchod Apple Pay ve své zprávě potvrdila, další informace, o kterých vás budeme samozřejmě informovat.

[Aktualizace]: V průběhu dopoledne se nám podařilo získat od Monety oficiální vyjádření, které zní takto: „Usilujeme o to stát se digitálním lídrem českého bankovního trhu. Proto naši pozornost zaměřujeme také na oblast mobilních plateb, jako jsou Android Pay a Apple Pay. Placení mobilem prostřednictvím Android Pay jsme uvedli na tuzemský trh v listopadu loňského roku jako první velká banka. Co se týká Apple Pay, máme ambici být první bankou v České republice, která tyto mobilní platby nabídne svým klientům. Rozhodnutí o případném spuštění Apple Pay v Česku je plně na straně společnosti Apple, o čemž informujeme i v naší prezentaci pro investory zveřejněné na webových stránkách banky v prosinci loňského roku.“

apple-pay-cr-sk-fb

Dnes nejčtenější

.