Zavřít reklamu

Dnes ráno čeští Android uživatelé slavili, platební služba Android Pay totiž oficiálně vstoupila do Česka. Zatím má podporu pouze u tří českých bank, ale další budou v nadcházejících týdnech a měsících přibývat. Zpráva okamžitě vyvolala otázku, kdy se do Česka podívá i Apple Pay. Jeden z našich čtenářů neváhal a napsal e-mail samotnému ředitelu Applu Timu Cookovi, který kupodivu odpověděl – stroze, ale jasně.

Čtenář Aleš v e-mailu poukázal na to, že Android Pay je od dneška dostupná v České republice, zatímco ale on se svým nejnovějším iPhonem X v tuzemských obchodech platit nemůže (může, ale zbytečně sloužitou a nevýhodnou cestou – pozn. red.). Kupodivu během pár minut dostal na svou otázkou odpověď. Můžeme se jen domnívat, zda odepsal skutečně samotný Tim Cook nebo pověřená osoba, která se stará o jeho e-maily, nicméně na verdiktu to nic nemění – Apple Pay bude v Česku dostupná velmi brzy.

Apple Pay CR Tim Cook

Co přesně pro Tima Cooka znamená „Very soon.“ se můžeme jenom dohadovat. Každopádně nám to dává naději, že bychom na Apple Pay nemuseli čekat už příliš dlouho. Možná se jí dočkáme ještě do konce toho roku, pravděpodobnější se však zdá až první polovina příštího roku. V návaznosti na zprávu jsme oslovili některé banky, které momentálně připravují podporu Android Pay a bohužel o vstupu Apple Pay na náš trh neměly žádné informace.

apple-pay-cr-sk-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.