Zavřít reklamu

Sen prakticky všech českých jablíčkářů by se mohl konečně splnit. Český premiér Andrej Babiš je v těchto dnech na služební cestě v Davosu, kde se koná Světové ekonomické fórum, na kterém chce světu představit nový projekt Czech Republic The Country for The Future. Na fóru je samozřejmě přítomna i celá řada dalších významných politiků a zástupců největších světových osobností, mezi kterými samozřejmě nechybí ani Tim Cook. A právě s tím se Babiš setkal, prohodil pár slov a dle jeho Facebooku s ním vyjednal i výstavbu Apple Storu v Praze!

Babiš se nejprve na svém Facebooku pochlubil fotkou, kde si s Cookem podává ruku. Za pár desítek minut pak přidal fotku další, ke které napsal: 

„Právě jsem se setkal s jednou z nejvlivnějších osobností světového byznysu, Timem Cookem, šéfem Apple. Za českou stranu se jednání zúčastnil ještě Karel Havlíček, který odpovídá za vědu a výzkum a Vladimír Dzurilla, odpovědný za digitalizaci. Řešili jsme spolu ekonomickou situaci naší země, ale i celé Evropské unie. Tim Cook ocenil výsledky naší ekonomiky. Taky jsem mu představil naší novou vizi, kterou už znáte. Czech Republic: The Country for The Future  Tim Cook byl absolutně nadšený z toho, že v Česku máme více než 500 vědců v oblasti umělé inteligence. Taky jsem nabídnul společnosti Apple, aby v Praze vybudovali Apple Store. Ten je jenom v deseti evropských zemích, jeden je přímo v pařížském Louvru. U nás by se k tomu skvěle hodila třeba budova Ministerstvo pro místní rozvoj na Staromáku. Tim Cook zareagoval okamžitě a hned na místě vzniknul koordinační tým pro přípravu nového Apple Store v Praze.“

50455458_1438488946287745_1154410015717588992_o

Doufejme, že se tedy nejedná ze strany Tima Cooka jen o planá slova a v brzké době se otevření jablečného obchodu skutečně dočkáme. Jelikož však dle Babišova příspěvku na Facebooku začal ihned jednat a de facto pražský Apple Store připravovat, zdá se, že jsme na velmi dobré cestě. 

[Aktualizace]: Premiér Andrej Babiš se k situaci okolo Apple Storu později znovu vyjádřil na svém Twitteru. Napsal na něj konkrétně toto: K Apple Storu: „Česká republika si ho zaslouží mít také. Apple Story jsou zatím jen v deseti evropských zemích. Chceme, aby i naši občané měli možnost mít technologické novinky ve stejný čas jako v těchto zemích. Je to prestižní záležitost.“

andrej-babis-tim-cook

Související články

Dnes nejčtenější

.