Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi laiky a myslíte si, že to, co vidíte ve Finderu, je opravdu kompletní seznam složek a souborů, který se ve vašem zařízení nachází, tak se šeredně mýlíte. Je zde totiž nespočet dalších skrytých dat, které se klasicky neobjevují, jelikož s nimi obyčejný smrtelník (uživatel) nemá co dělat. Věřím však, že náš magazín čtou i zkušení uživatelé, a právě těm by se mohl hodit tento návod. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak v macOS Mojave jednoduše zobrazit všechny skryté soubory – a samozřejmě jak je zase nechat zmizet.

Jak na zobrazení skrytých souborů v macOS Mojave

Nejprve je nutné, abychom na našem Macu či MacBooku otevřeli Terminál. Můžeme tak učinit buď skrze Spotlight, do kterého napíšeme text Terminál, a nebo ve složce Utility aplikaci Terminál klasicky otevřeme. Poté už si stačí zkopírovat tento příkaz:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -boolean true; killall Finder

Vložíme jej do Terminálu a potvrdíme klávesou Enter. Po několika sekundách se ve Finderu objeví veškeré skryté soubory. Pokud byste chtěli zobrazení skrytých souborů opět deaktivovat, tak čtěte dále.

Jak vypnout zobrazování skrytých souborů

Postup je téměř stejný, jako v případě aktivace této funkce. Přepneme se tedy do Terminálu, akorát do něj vložíme tento příkaz:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles -boolean false; killall Finder

Rázem dojde k vypnutí zobrazování skrytých souborů.

Osobně si myslím, že tuto funkci využijí především pokročilejší uživatelé, kteří potřebují nějakým způsobem zasáhnout do systému či do dat nějaké aplikace. Nemyslím si tedy, že by tuto funkci používal klasický uživatel – jednak kvůli tomu, že se Finder značně znepřehlední, a jednak kvůli tomu, že by mohlo jednoduše dojít k nesprávné funkčnosti celého systému, či dokonce až k jeho úplnému zhroucení.

skryte_soubory_Fb

Dnes nejčtenější

.