Zavřít reklamu

Možná doposud nevíte o tom, že v macOS existuje jistá funkce, pomocí které můžete jediným kliknutím skrýt všechny okna zrovna otevřené aplikace. To se hodí například tehdy, kdy se na vaší obrazovce začne dělat nepořádek, a vy jej chcete rychle „uklidit“. Pro skrytí jakékoliv aplikace na ni stačí v Docku kliknout pravým tlačítkem a z menu, které se zobrazí, vybrat možnost Skrýt. Poté dojde ke skrytí oken, ale zároveň může dojít k menšímu zmatku v tom, jaké aplikace vlastně máte otevřené, a které naopak skryté. V macOS však existuje jednoduchá možnost, jak můžete skryté aplikace v Docku zobrazit průsvitněji. Tím je pak můžete pouhým pohledem jednoduše rozpoznat od těch, které jsou normálně aktivní. Jak tuto funkci aktivovat?

Jak nastavit, aby se skryté aplikace zobrazovaly průsvitněji

Na vašem macOS zařízení, tzn. na Macu nebo MacBooku, otevřete aplikaci Terminál. Můžete tak učinit pomocí Spotlightu, který aktivujete kliknutím na ikonu lupy v pravém horním rohu obrazovky, popřípadě stisknutím klávesové zkratky Command + mezerník. Terminál naleznete také v Aplikacích, konkrétně v podsložce s názvem Jiné. Po spuštění Terminálu si zkopírujte tento příkaz:

defaults write com.apple.Dock showhidden -bool YES; Killall Dock

Poté jej vložte do Terminálu. Jakmile tak učiníte, tak stiskněte klávesu Enter. Obrazovka Macu problikne a nyní, kdykoliv skryjete nějakou aplikaci, tak dojde v Docku k jejímu zprůhlednění.

Pokud vám tato funkce nevyhovuje, anebo jste si jen chtěli vyzkoušet a nyní se chcete vrátit zpět do původního zobrazení, tak postupujte pomocí pokynů výše. Pouze použijte tento příkaz:

defaults write com.apple.Dock showhidden -bool NO; Killall Dock

Opět dojde k probliknutí Macu a zobrazení se tímto vráti do původního nastavení, tzn. bez průsvitnosti skrytých aplikací v Docku.

I přesto, že už pro vás píšu návody nějaký ten pátek, tak pořád existují triky a různá vylepšení, o kterých jsem neměl jediné tušení. Operační systémy macOS i iOS stále ve svých útrobách skrývají tolik skrytých možností, že je to až k nevíře. Konkrétně o tomto triku jsem neměl ani potuchy, avšak po jeho objevení jsem jej s radostí začal kvůli lepší přehlednosti ihned využívat.

Související články

Dnes nejčtenější