Zavřít reklamu

Pokud vlastníte starší Mac a zdá se vám, že začíná být pomalu, ale jistě pomalý, tak zbystřete. Stejně tak, jako na iPhonech, existuje i na Macích a MacBoocích možnost, díky které si můžete jednoduše vypnout, nebo chcete-li „zjednodušit“, většinu animací. Klasicky byste asi tuhle možnost v předvolbách nenašli a ani by vás nenapadlo ji hledat, každopádně aktivace je vcelku jednoduchá a alespoň pocitově se váš Mac či MacBook zrychlí. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak v macOS zredukovat animace

Na našem macOS zařízení klikneme v levém horním rohu obrazovky na Apple logo. Z nabídky, která se zobrazí, rozklikneme možnost Předvolby systému… Poté se zobrazí okno, ve kterém stačí rozkliknout možnost Zpřístupnění (čtvrtý řádek, šestá ikona). Po rozevření Zpřístupnění se v levém menu přesuneme do kolonky Monitor. Poté už pouze stačí v pravém horním rohu aktivovat možnost Omezit pohyb.

Možnost Omezit pohyb samozřejmě neslouží jen kvůli tomu, aby se zredukovaly animace a došlo tak ke zrychlení systému. Některým uživatelům se jednoduché animace mohou líbit více, než ty složité a jak jsem psal již v úvodu, tak podobnou možnost lze nastavit i na iPhonech. Osobně za sebe mohu říct, že jsem funkci Omezit pohyb aktivoval na MacBooku Air 2011 a na iPhonu 6s a v obou případech došlo k výraznému zrychlení uživatelského prostředí. V tomto případě tedy platí pravidlo „méně je někdy více“.

macbook_night_fb

Dnes nejčtenější

.