Zavřít reklamu

Apple neustále pracuje na inovativních technologiích, kterými by rád uchvátil nejednoho zákazníka. To ostatně potvrzují i tuny nových patentů, které, přestože častokrát nespatří světlo světa, dokazují, že se kalifornský gigant zabývá pozoruhodným vývojem mnohdy až futuristických produktů. Nejsou to však jen úchvatné technologie, na kterých Apple pracuje. Před pár dny se například se objevil nový patent, který potvrzuje, že Apple vyvinul svou vlastní tkaninu. Ta se skládá z vyztuženého materiálu a nabídne „kontrastní vzhled“.

Vzhledem k historii výzkumu „inteligentních tkanin“ Applem je možné, že nově vyvinutý materiál poslouží pro budoucí vývoj inteligentního oblečení, které by mohlo například disponovat nejrůznějšími senzory. Ačkoliv si mnozí z nás mohou myslet, že se Apple zabývá pouze designem svých počítačů a ostatních zařízení, jsme na velkém omylu. Například samotný Steve Jobs byl jedním z vynálezců plovoucího schodiště, které se nachází v Apple Storech.

Jediný obrázek zveřejněný spolu s patentem:

apple-fabric-vlakno

Že Apple s myšlenkou chytrého oblečení koketuje již několik jím registrovaných patentů v minulých měsících potvrdilo, byť zatím žádný z nich nebyl zrealizován. Například v létě roku 2018 byla popsána technologie, která by pomohla slepým a neslyšícím různými signály s navigací v jejich prostředí. Jiný patent mluví o roztažitelných displejích, které by byly vestavěny do oblečení.

Prohlédněte si v galerii Apple Park, o jehož vybudování snil právě Steve Jobs:

V tuto chvíli je velmi těžké říci, kdy bychom se mohli prvních vlaštovek z tohoto odvětví dočkat. Je ale možné, že příliš dlouho bychom čekat nemuseli. Tyto látky by totiž mohly najít využití například i u řemínků pro Apple Watch či u pouzder pro iPhony, iPady a Macy, s jejichž vývojem mít Apple tolik práce nebude. Poté, co se jejich dobré vlastnosti potvrdí zde, by pak mohly do Apple Storů dorazit i první kolekce smart oblečení.

apple-vlakno-patent

Související články

Dnes nejčtenější

.