Zavřít reklamu

Spolu s příchodem iPhonu X jsme si začali zvykat na novou autentizační metodu ve formě Face ID. Přestože se uživatelé z počátku této změny obávali, ukázalo se, že je ve skutečnosti spolehlivější, bezpečnější a hlavně rychlejší. Téměř každý, kdo jednou okusí této inovace, netouží po přechodu zpět. Funkce Face ID se doteď potýká s kritikou především od uživatelů starších jablečných zařízení, které této „novince“ zkrátka tolik nedůvěřují a raději by i na nových iPhonech viděli staré dobré Touch ID. Patent objevený portálem Patently Apple však naznačuje, že bychom se přeci jen mohli dočkat iPhonu, který skloubí oba způsoby autentizace dohromady.

Patent popisuje situaci, kdy si telefon nejprve vyžádá autentizaci za pomoci Face ID, avšak při jejím selhání se nabídne možnost využít Touch ID. Pokud by uživatel nebyl úspěšný ani v jednom způsobu autentizace, mohl by pokračovat za pomocí klasického zadání předem nastaveného kódu.

Prohlédněte si ilustrační snímky v galerii níže:

V galerii si můžete všimnout, že Apple pro ilustrační snímky využívá designu starých iPhonů, což se při publikaci nových patentů stává velmi často. Pokud se patent promění ve skutečnost, dá se očekávat, že Touch ID bude přímo implementováno do displeje – což se mimochodem u telefonů s Androidem začíná pomalu realizovat.

V závěru dokumentace je taktéž zmíněna implementace technologie Face ID do Apple Watch. Přestože dosud žádná generace jablečných hodinek nedisponuje jakoukoliv kamerou, natož systémem TrueDepth, na kterém je celá autentizace založena, nemuselo by se jednat o nereálnou záležitost. Technologie jde stále dopředu a jak je u Apple zvykem, svými inovacemi dokáže velmi příjemně překvapit.

A jak byste se k příchodu iPhonu s Face ID a Touch ID stavěli vy? Měli byste z něj radost, nebo vám přijde vměstnání dvou podobných technologií do jednoho zařízení zbytečné? A mělo by podle vás smysl Face ID v hodinkách? Dejte nám vědět do komentářů.

iphones fb

Související články

Dnes nejčtenější

.