Zavřít reklamu

O blížícím se příchodu platební metody Apple Pay do České republiky se šušká už pěkných pár měsíců. Spekulace ohledně placení iPhonem či Watch rozvířily před časem především zprávy pro investory některých bank, které s uvedením služby do provozu počítaly již zhruba v polovině tohoto roku. K tomu však nakonec bohužel nedošlo, jelikož dle zpráv z bankovního sektoru Apple spuštění neustále odsouvá. Nyní se ale již blýská na lepší časy. 

Brzký příchod Apple Pay potvrzují nyní poměrně ochotně prakticky všechny české banky na svých sociálních sítích, přičemž jako nejpravděpodobnější termín spuštění označují první měsíce příštího roku. Krom bank se ale na příchod Apple Pay připravují i čeští obchodníci včetně provozovatelů občerstvovacích automatů. Na těch se již začaly objevovat nálepky informující o tom, že bude za jejich obsah možné platit právě skrze Apple Pay. Fotku jednoho takového automatu nám zaslal čtenář Michal, kterému tímto děkujeme. 

48368948_216518325917677_8192669504602374144_n
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Jak můžete na fotce sami vidět, automat podporující bezkontaktní platby upozorňuje na možnost zaplatit jak klasickými kartami, tak i skrze Google Pay a Apple Pay. Teoreticky by se sice mohlo jednat o univerzální nálepku, která se využívá všude po světě, vzhledem k česky psanému „Plaťte bezkontaktně“ se však zdá tato možnost poměrně nepravděpodobná.

Bylo by však bláhové si myslet, že mají čeští obchodníci o Apple Pay daleko více informací než my. Mnohem pravděpodobnější je spíše to, že zkrátka také věří v brzký příchod, který banky prorokují, a chtějí se na něj připravit s předstihem. Ostatně, podobné přípravy je stejně takřka nic nestojí a tudíž by je ani příliš nebolelo, pokud by Apple Pay dorazilo později.  To ale samozřejmě nikdo z nás nechce. Snad se tedy v prvních měsících příštího roku už skutečně dočkáme. Nejeden český jablíčkář si to přeje letos k Vánocům.

Apple Pay Czech FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější