Zavřít reklamu

Němci mají ode dnešního rána velký důvod k radosti. Apple se totiž v jejich domovině konečně odhodlal spustit Apple Pay, které Němcům před pár měsíci slíbil samotný Tim Cook. Včerejší spekulace o blížícím se spuštění se tak do puntíku naplnily. 

Velké množství nadšených uživatelů žijících v Německu sdílí od rána na sociálních sítích screenshoty zpráv, které jim zaslala banka buď skrze maily nebo vlastní aplikace. Podporu Apple Pay nabízí u našich sousedů hned celá řada společností, konkrétně American Express, Maestro, Boon, Bunq, Comdirect, Deutsche Bank, Edenred, Fidor Bank, Hanseatic Bank, HypoVereinsbank, N26, O2 Banking a VIMPay. Další pak budou přibývat v následujících týdnech. 

Je poměrně zajímavé, že se Němci dočkali zprovoznění Apple Pay až na konci letošního roku. V zemi se totiž již poměrně dlouhou dobu prodávají například HomePody či Apple Watch s podporou LTE a dostupná je tu i Siri v domovském jazyce. Přesto všechno však Apple zprovoznil svou službu až nyní. 

Zprovoznění Apple Pay v Německu by však mohlo být i skvělým příslibem do budoucna pro Českou republiku. Podle několika zpráv z minulých měsíců totiž brzdily spuštění Apple Pay v Česku právě intenzivní přípravy Apple Pay v Německu. Jelikož je však v této zemi již hotovo, řada by měla konečně přijít i na nás. Ostatně, banky už jsou podle svých slov připraveny a jen čekají na zelenou od Applu. Ten ale údajně plánovaný termín spuštění již několikrát přesunul a jako nejpravděpodobnější se tak nyní zdá přelom spuštění na přelomu ledna a února, potažmo v průběhu února. Snad k tomu tedy skutečně dojde a za pár měsíců nás banky nebudou informovat o dalším přesunutí termínu. 

apple pay fb

Související články

Dnes nejčtenější

.