Zavřít reklamu

Pokud jste si již na své Apple Watch stihli nainstalovat nejnovější operační systém watchOS 5 a ten jste následně detailně prohledali, mohli jste narazit na poměrně zajímavou věci. V aplikaci Zprávy je totiž nová ikonka  Pay, která odkazuje na stejnojmennou platební službu. Ikona je však zatím prošedlá a tudíž jí nelze nijak zaktivovat. Mohla by ale přesto něco naznačovat?

O příchodu Apple Pay do České republiky se hovoří již poměrně dlouho a přestože se čas od času objeví v médiích zprávy o brzkém spuštění služby, na stoprocentní potvrzení ze strany Applu stále čekáme. Mnohým z vás tak možná svitla při objevení této novinky naděje, že je Apple Pay skutečně za dveřmi. Tato možnost je sice reálná, nicméně potvrdit jí skrze ikonu v Apple Watch nelze z jednoho jednoduchého důvodu. Pokud byste totiž zabrouzdali do USA, zjistili byste, že se touto ikonou na Apple Watch aktivuje funkce Apple Pay Cash – tedy posílání peněz například mezi přáteli a rodinou. A právě v tom je ten největší háček. Apple Pay Cash totiž funguje zatím jen v USA a navíc na jiném principu, než platby Apple Pay přes bezkontaktní terminály. Čas od času se sice objeví náznak toho, že se “novinka” představená spolu s iOS 11 rozšíří i za hranice USA, zatím se tomu tak ale nestalo. 

Jak si tedy prošedlou ikonu vysvětlit? Těžko říci. Může se jednat o záměr Applu či jen o chybu buď v systému nebo v lokaci, která by právě mohla tuto věc na hodinkách zobrazit. Tak či tak se ale skutečně nedá tato ikona považovat za důkaz brzkého příchodu Apple Pay, jelikož se prakticky váže k jiné službě, která se v Česku s takřka stoprocentní jistotou v následujících několika měsících a možná i letech neobjeví. 

apple watch fb

Související články

Dnes nejčtenější

.