Zavřít reklamu

O příchodu Apple Pay do Česka se spekuluje už skutečně dlouho a otázky nabraly na obrátkách především na podzim minulého roku, kdy na tuzemském trhu došlo ke spuštění Android Pay (nyní Google Pay). Zatímco se platební služba od Googlu u nás rozšiřuje, Apple uživatelé musí stále vyčkávat a zdá se, že si ještě nějakou dobu počkají. Podle České spořitelny se totiž Apple Pay v Česku letos nedočkáme, spuštění je mnohem pravděpodobnější až příští rok.

České spořitelna tento týden pořádala tiskovou konferenci, na které oznámila spouštění bankovnictví budoucnosti George, na které budou klienti banky postupně přecházet. Spolu s oznámením nové platformy se spořitelna podělila se svými plány do budoucna ohledně bezkontaktních plateb chytrými telefony. V návaznosti na získané informace jsme tak tiskovému centru České spořitelny položily otázky týkající se konkrétně aktuální situace ohledně Apple Pay. Dostalo se nám odpovědi, že banka jedná o spuštění služby na českém trhu, ale s jejím vstupem během letošní roku nepočítá.

„Máme ambici Apple Pay spustit, ale v tuto chvíli jsou naše jednání se společností Apple na úplném začátku…“

„Naší ambicí je být jednou z prvních ideálně úplně první bankou, která Apple Pay uvede na český trh. V tuto chvíli ale záleží na společnosti Apple, kdy se rozhodne do České republiky s Apple Pay vstoupit. Nepředpokládáme, že to bude v tomto roce.“

Vyjádření České spořitelny se přímo bije s prohlášením ruské Sberbank, která nám v dubnu oznámila, že plánuje spustit nové bezkontaktní karty, a že po zavedení těchto produktů rozšíří služby i o platby mobilem (NFC platby, Google Pay, případně i Apple Pay). Přímo ke službě od Applu pak prohlásila následující:

Ohledně platby pomocí Apple Pay očekáváme, že bude umožněna v letošním roce.

Nicméně vzhledem k faktu, že Česká spořitelna je aktuálně s přehledem největší bankou v České republice, se jako reálnější jeví právě její tvrzení. Přeci jen vzhledem k velikosti České spořitelny je více než pravděpodobné, že bude stát u příchodu Apple Pay do Česka a zároveň že se stane jednou z prvních bank (ne-li úplně první), která jablečnou platební službu u nás nabídne.

Otázkou pak zůstává, co pro Tima Cooka znamená „Very soon.“:

Apple Pay Czech FB

Dnes nejčtenější

.