Jak to vypadá s příchodem Apple Pay do Česka? Máme nové informace

O příchodu Apple Pay do Česka se spekuluje už skutečně dlouho a otázky nabraly na obrátkách především na podzim minulého roku, kdy na tuzemském trhu došlo ke spuštění Android Pay (nyní Google Pay). Zatímco se platební služba od Googlu u nás rozšiřuje, Apple uživatelé musí stále vyčkávat a zdá se, že si ještě nějakou dobu počkají. Podle České spořitelny se totiž Apple Pay v Česku letos nedočkáme, spuštění je mnohem pravděpodobnější až příští rok.

České spořitelna tento týden pořádala tiskovou konferenci, na které oznámila spouštění bankovnictví budoucnosti George, na které budou klienti banky postupně přecházet. Spolu s oznámením nové platformy se spořitelna podělila se svými plány do budoucna ohledně bezkontaktních plateb chytrými telefony. V návaznosti na získané informace jsme tak tiskovému centru České spořitelny položily otázky týkající se konkrétně aktuální situace ohledně Apple Pay. Dostalo se nám odpovědi, že banka jedná o spuštění služby na českém trhu, ale s jejím vstupem během letošní roku nepočítá.

„Máme ambici Apple Pay spustit, ale v tuto chvíli jsou naše jednání se společností Apple na úplném začátku…“

„Naší ambicí je být jednou z prvních ideálně úplně první bankou, která Apple Pay uvede na český trh. V tuto chvíli ale záleží na společnosti Apple, kdy se rozhodne do České republiky s Apple Pay vstoupit. Nepředpokládáme, že to bude v tomto roce.“

Vyjádření České spořitelny se přímo bije s prohlášením ruské Sberbank, která nám v dubnu oznámila, že plánuje spustit nové bezkontaktní karty, a že po zavedení těchto produktů rozšíří služby i o platby mobilem (NFC platby, Google Pay, případně i Apple Pay). Přímo ke službě od Applu pak prohlásila následující:

Ohledně platby pomocí Apple Pay očekáváme, že bude umožněna v letošním roce.

Nicméně vzhledem k faktu, že Česká spořitelna je aktuálně s přehledem největší bankou v České republice, se jako reálnější jeví právě její tvrzení. Přeci jen vzhledem k velikosti České spořitelny je více než pravděpodobné, že bude stát u příchodu Apple Pay do Česka a zároveň že se stane jednou z prvních bank (ne-li úplně první), která jablečnou platební službu u nás nabídne.

Otázkou pak zůstává, co pro Tima Cooka znamená „Very soon.“:

|
23
Leitz

Diskuze

  Petr Zámarský

  Sberbank chce vypadnout z evropskeho trhu, takze se bohuzel vyjadreni toho bankovniho molochu jevi pravdepodobnym, coz je smutne, kdyz i na Ukrajine to jde, ale v zemi s brutalni penetraci bezkontaktnich karet ne.

  Reagovat

  Zase se nic neví a že těch článků už bylo. Se bojím, že se ani nedočkáme. Pořád si myslím, že banky málo na Apple, tlačí brání se poplatkům, které mu budou muset odvádět. Jen neřeknou, Apple pay by mohlo být, ale my banky nebudeme platit tolik kolik Apple chce. Takže zákazníku – máš smůlu.

  Reagovat

  Prve ten mail Cookovi byl FEJK! Uz to konecne pochopte, boha jeho,,
  A za druhy Apple Pay tenhle rok nevypada a pravda je ze nikdo netusi, zda prijde aspon za rok. Ty vase zpravy ze zacatku roku jsem nekolikrat zpochybnil, kdyz jste tu tvrdili “nejpozdeji druhy kvartal 2018… a helemese najednou uz ani vy necekate ze to bude jeste letos :-/

  Reagovat

  Česká spořitelna je zkostnatělý moloch, od kterého jsem hodně rychle utíkal pryč. Moneta bank mi zase připadá jako garážová firma, která jakž takž vyrostla pouze díky menším spotřebitelským úvěrům = takže opravdu těžko říct, zda bude Apple Pay v polovině roku nebo až za rok.
  Ale spíše věřím tomu, že se dočkáme ještě letos – už kvůli tomu, že několik bank již tuto funkci testuje..

  Reagovat

  Je to jednoduché, banky jsou v ČR nenažrané a sedí jako žába na prameni stejně jako operátoři a td.

  Prostě kdyby část poplatků přenechali Apple zůstalo by jim míň. A jelikož je český trh i zákazníci laxní ke změnám tak se nic zavádět nebude, šak ono si těch 10% populace zvykne.

  Tak to je.

  Reagovat

  Banky jsou nenažrané a mají nechat poplatky Applu? Který určitě nenažraný není? Každý na tom chce něco vydělat a neviděl bych to jen, že právě ty „české“ banky jsou to nejhorší. Takto je to všude. Je to jen byznys.

  Reagovat

  Moneta má vše pro Apple Pay už připravené. Jediné co zbývá je konkurenční banka. Apple odmítá uvolnit ApplePay pouze pro jednu banku, kvůli konkurenčnímu boji.

  Reagovat

  Kdyby tomu tak skutečně bylo, tak po tom obratem skočí Komerční banka, která své webové rozhraní či aplikace vždy obratem přizpůsobovala operačním systémům a produktům od Applu..

  Reagovat

  souhlas, ono tomu tak neni. apple nema zajem o CR, proto nase banky jen cekaji na to, az apple bude chtit. pak to prijde.

  ohledne monety, neslibovala ze apple pay bude v cervnu, jen ze oni budou pripraveni na apple pay v cervnu. a ted jen cekaji podobne, jako jine banky, az apple bude chtit jit do cr.

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz