Zavřít reklamu

Apple ze svého App Store odstranil hru Afghanistan ’11 od společnosti Slitherine. Důvodem bylo podle vyjádření jablečné společnosti postavení „konkrétní osoby nebo skutečné entity“ do role nepřítele ve hře, a to i navzdory tomu, že hra Afghanistan ’11 je pojata jako historicky přesný popis války v Afghánistánu.

Slitherine je malá britská vývojářská společnost, která se zaměřuje na válečné hry, založené na reálných událostech. Spíše než na herní zážitek jako takový kladou lidé ze Slitherine důraz spíše na naučnou stránku svých titulů. Hra Afghanistan ’11 byla navíc v App Storu vice než rok, proto působí náhlý razantní krok Applu značně překvapivě. Se Slitherine se cupertinská společnost ani nesnažila jakkoliv vyjednávat.

Podle vyjádření Paula Pagliantiho ze Slitherine je Afghanistan ’11 nejspíš jedinou válečnou hrou, kde není hlavním cílem zabití nepřítele. Úkolem hráče je především pomoc civilnímu obyvatelstvu a porážka vůdců Talibanu. Hráč se ve hře nemá soustředit na bezhlavé zabíjení nepřátel, ale například spíše na budování vodních zdrojů nebo likvidaci minových polí. Hlavním cílem je pak vybudovat silnou a nezávislou vládu Afghánistánu, a následně zemi se všemi vojsky opustit.

Hru jste si mohli pár měsíců zahrát i na nejnovějších iPhonech. Nyní však již máte smůlu:

Někteří z vás si možná pamatují masivní čistku v App Storu v roce 2015 – tehdy se rozhořela kontroverze okolo konfederační vlajky. Na této vlně se svezl i Apple a odstranil ze svého virtuálního obchodu veškeré aplikace, které mu v tomto směru připadaly ofenzivní. V dnešní případě zatím není jisté, zda stejný osud jako Afghanistan ’11 stihne i jiné obdobné tituly, nebo se jednalo o ojedinělý případ, určitě vás ale o tématu budeme do budoucna informovat.

Afghanistan11 fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější