Zavřít reklamu

Apple podle dostupných zpráv získal pod svá křídla londýnskou společnost Platoon. Platoon je hudební startup založený Denzylem Feigelsonem, který byl v minulosti zaměstnán v Applu a staral se o iTunes. Na založení Platoonu se podílel také Saul Klein, což je spoluzakladatel LoveFilm. Díky tomuto kroku by Apple mohl získat nové doposud neobjevené umělce, kteří by mu pomohli s růstem Apple Music. Právě na hledání nových talentů se totiž Platoon zaměřuje. Billie Eilish, Stefflon Don a nebo například Jorja Smith – tohle jsou jen tři jména, kterým se povedlo díky Platoonu prorazit v hudebním světě.

Denzyl Feigelson a jeho společnost Platoon:

Zakladatel Platoonu, Denzyl Feigelson, pracoval v Applu více než 15 let. Na svědomí měl především vztahy s umělci a samozřejmě nemůžeme zapomenout na iTunes festival v Londýně, který organizoval. Na svém LinkedIn profilu uvádí, že od roku 2002 navíc s Applem spolupracoval na speciálních událostech a projektech. Mimo jiné se po spuštění služby iTunes staral o její chod, a aby toho nebylo málo, tak byl podle dostupných informací blízkým přítelem se Stevem Jobsem.

Společnost Platoon se stará o veškerou distribuci, financování a marketing umělců, kteří nemají nikde podepsanou smlouvu. Feigelson už však v budoucnosti jeden takový projekt vytvořil. Jeho název byl Artists Without A Label (AWAL), což v překladu znamená jednoduše „umělci bez vydavatelství“. Pokud byste se v minulosti chtěli do tohoto vydavatelství přidat, tak by každé vaše album bylo prodáváno za 10 dolarů + poštovné. Veškerá alba navíc Denzyl skladoval ve své garáži, odkud je následně i odesílal. V roce 2001, tedy těsně před přechodem Feigelsona do Applu, se vydavatelství AWAL podařilo prodat stovky nahrávek, a to jak na CD nosičích, tak i skrze internet. Jak už to bývá ve zvyku, tak Apple se k získání Platoonu nijak nevyjádřil.

Apple Music

Související články

Dnes nejčtenější

.