Zavřít reklamu

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Možná takto by se dalo nazvat počínání Applu související s vypuštěním iOS 12. Dříve totiž bylo otáčení kamery při hovorech přes FaceTime jednoduchým procesem, který vyžadoval jediné klepnutí. Po aktualizaci na iOS 12 vyžadoval takový jednoduchý úkon tři kroky, což rozčilovalo mnoho uživatelů. Apple nevoli svých zákazníků zřejmě zaznamenal, tento „přešlap“ opravuje včera vydaný iOS 12.1.1.

Tlačítko na přepnutí obrazovky se tedy nachází přímo na hlavní obrazovce přesně tak, jako tomu bylo vždy. Jedná se o skutečně banální změnu, nicméně leckomu ušetří spousty nadávek. Apple rovněž znovu zavádí funkci, kterou před časem odstranil. Řeč je o možnosti pořizování Live Photo během FaceTime hovoru. Tato funkce ale bude pracovat pouze tehdy, mají-li obě strany hovoru funkci povolenou.

Prostředí iOS 12:

Ačkoli se může na první pohled zdát, že se jedná jen o drobnou aktualizaci, přinesla nová verze iOS několik novinek. Kromě dvou výše zmíněných přichází také podpory dvou SIM s použitím modulu eSIM pro více operátorů na iPhonech XS, XS Max a XR. Drobného vylepšení se dočkal také iPhone XR, který nyní nabízí náhledy oznámení za pomoci haptického dotyku. Jak se ale zdá, aktualizace přinesla i nové problémy. Mnoho uživatelů hlásí, že na svých iPhonech a iPadech nemohou spustit funkci Zkratky za pomocí Siri.

facetime-zjednodusuje-komunikaci-postizenym-lidem
Zdroj: Apple.com

 

Související články

Dnes nejčtenější