Zavřít reklamu

Apple v pondělí na vývojářské konferenci WWDC představil v rámci iOS 12 funkci Zkratky pro Siri, kterou zavedl do hlasové asistentky Siri. Ovšem jeden malý startup obvinil kalifornského giganta z toho, že mu ukradl logo.

Startup zvaný Shift má logo podobající se právě logu aplikace Zkratky. Kromě toho mají obě loga i podobné barvy, a to modrou a purpurovou. I když základní design loga není jedinečný. Podobné logo jako Zkratky má i předplatná služba softwaru Setapp pro macOS.

Společnost Shift proto napsala Applu dopis, ve kterém požaduje, aby si logo Apple změnil. Ještě však nabídla jednu variantu. Pokud Apple o logo tolik stojí, má zaplatit startupu za změnu jeho loga částku 200 000 dolarů, což jsou v přepočtu 4,3 miliony korun.

Shift není patentový troll. Jedná se o skutečnou firmu, která stojí za vytvořením platformy Shift postavené na blockchainu. Doposud se tedy neví, jak bude Apple reagovat, zda logo své funkce změní, zda se se startupem vyrovná mimosoudně nebo zda se s ním bude soudit.

Tim Cook

Související články

Dnes nejčtenější

.