Zavřít reklamu

Když nám Apple před dvěma měsíci poprvé představil svůj iOS 12, jako jeho největší přednost označoval výrazné zvýšení výkonu a zrychlení, díky kterému by měl tento systém strčit svého předchůdce hravě do kapsy. Velmi vítanou věcí je navíc i fakt, že se iOS 12 dočkáme na všech zařízeních, které podporují i iOS 11, čímž se Apple této nepovedené verze elegantně zbaví. A testování beta verzí iOS 12 a jejich následné porovnávání s poslední verzí iOS 11, tedy 11.4.1, záměr Applu jen a jen potvrzuje.

Už od první bety iOS 12 si mnoho uživatelů tento systém pochvaluje s tím, že ním Apple nepovedený iOS 11 s lehkostí překonal. Kladné hodnocení si iOS 12 drží prakticky po celou dosavadní dobu beta testování, ačkoliv se v něm pár chyb, které beta testery rozzlobily, našlo. Každopádně se Apple každou betou blíží krůček po krůčku finálnímu produktu, od kterého nás v tuto chvíli dělí zhruba 2 až 3 vývojářské bety. To ostatně dokazuje i svižnost systému a jeho rychlost, kterou si můžete prohlédnout na videích, na kterých je právě iOS 11.4.1 s 8. betou iOS 12 porovnávána.

Jak můžete sami vidět, iOS 12 je na zařízeních skutečně svižnější a přestože se zatím jedná o beta software, v mnoha ohledech svého předchůdce již nyní výrazně překonává. Výrazné rozdíly jsou vidět například při zapínání telefonu, kdy u starších modelů naděluje iOS 12 svému staršímu bratrovi i několikavteřinové manko. Celkově pak vypadá procházení systémem plynuleji a i rychlost spouštění některých aplikací je výrazně vyšší.

Takto představení iOS 12 probíhalo:

Kdybychom pak měli hodnotit iOS 12 Beta 8 z vlastního pohledu, zrychlení oproti iOS 11 můžeme skutečně potvrdit. Výrazným rychlostním upgradem prošla například aplikace Fotoaparát, která se nyní spouští skutečně svižně. Snad si tedy Apple s optimalizací ještě trochu pohraje a za pár týdnů mezi nás vypustí systém, který nás přesvědčí, že iOS 11 byl jen noční můra, která se společnostem typu Apple zdá pouze jednou za mnoho let. 

Související články

Dnes nejčtenější