Zavřít reklamu

Aplikace Zkrátky pro Siri je díky svému všestrannému využití u uživatelů velmi oblíbená. Apple na ní navíc stále pracuje a každým jejím updatem přidává další a další možnosti, které mohou jejím uživatelům usnadnit životy opět o kousek víc. Včera si však začali mnozí uživatelé stěžovat na to, že jim aplikace na iOS z neznámého důvodu vypovídá službu. 

Problémy se Zkratkami se začali objevovat dle reakcí jejich uživatelů během včerejšího večera a noci. Vesměs se jednalo o to, že některé dříve vytvořené zkratky přestávaly zničehonic fungovat. Přestože se Apple k celému problému zatím nevyjádřil, podle uživatelů se jeví jako nejpravděpodobnější vysvětlení chyba na některém z jeho serverů, které zajišťují právě funkčnost Siri. Problém se totiž objevil ještě před vydáním updatů systémů a aplikací a nezmizel ani po jejich vydání. 

Siri naleznete jak v Apple Watch, tak i v HomePodu či iPhonu: 

Pokud jste se i vy setkali s tím, že vám zkratky začaly vypovídat službu, můžete tento problém alespoň dočasně poměrně jednoduše vyřešit. Podle zahraničních uživatelů stačí, abyste nefunkční zkratku vytvořili znovu. Ta by totiž fungovat již měla, tedy alespoň na nějaký čas. Snad se však Applu podaří problém vyřešit brzy a vše začne znovu fungovat přesně tak, jak má. 

Apple Shortcuts
Zdroj: 9to5mac.com
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější