Zavřít reklamu

Je známo, že Steve Jobs neměl čas ani zájem podepisovat se svým fanouškům. Pokud někdo tedy má to štěstí a vlastní podpis jednoho ze spoluzakladatelů Applu, má v rukou také pořádný balík peněz. Podle Indexu Paula Frasera, který udává hodnotu podpisů, může být podpis Steva Jobse oceněn až na více než 50 000 dolarů, tedy na zhruba 1 135 000 korun.

Podpis Steva Jobse je tak cennější než podpisy členů skupiny Beatles nebo podpis Stephena Hawkinga z dob, kdy mu ještě nemoc neznemožnila psát. „Podpisy Steva Jobse a Stephena Hawkinga jsou neuvěřitelně vzácné. Jobs se velmi neochotně podepisoval. Vždy tvrdil, že společnost Apple vznikla díky týmovému úsilí. Pokud máte štěstí, na pravý podpis Stephena Hawkinga narazíte v pár knihách ze 70.let. Toho času ještě mohl psát. Je pravděpodobné, že spíše narazíte na Hawkingův otisk prstu, kterým se později podepisoval. U takového podpisu platí, že je mnohem levnější. Ovšem po jeho smrti se zvedla poptávka po obou druzích jeho podpisů.“ řekl Daniel Wade z Palo Fraser Collectibles, což je společnost, která prodává předměty podepsané slavnými osobnostmi.

Jobsův podpis má nyní nejvyšší hodnotu za 18 let. Tedy po dobu, kdy Index Paula Frasera hodnoty podpisů určuje. Hodnota Jobsova podpisu vzrostla od roku 2000 o vice než 27%. Jen za poslední rok to bylo o 14%. Podepsaná kniha Stephena Hawkinga má podle Indexu cenu zhruba 38 000 dolarů. Podpisy zesnulých hvězd jako James Dean, Bruce Lee a Marylin Monroe se v minulých letech prodaly za cenu zhruba 20 000 dolarů.  Nejcennější podpis živé celebrity je dle indexu ten od Paula McCartneyho, který, podobně jako Steve Jobs, podpisy také nerozdává. Má cenu něco přes 3700 dolarů.

jobs-podpis-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější