Zavřít reklamu

Napriek tomu, že väčšinu pozornosti vo sfére režimu Battle Royale si uchmatol práve Fortnite, do svetiel reflektorov sa dostáva PUBG Mobile. Konkurent pre jednu z najúšpešnejších hier súčasnosti sa totiž v tichosti dostal do popredia a stáva sa jedným z najhranejších titulov na platforme iOS. Obdobie nákupného sviatku Black Friday prinieslo pre herné zoskupenie Tencent obrovské zisky, čo je hlavným ukazovateľom pre naštartovanie popularity titulu. Oba herné tituly zarábajú milióny denne, no kráľovskú korunu za momentálne obdobie preberá do svojej moci PlayerUnknown’s Battlegrounds. V porovnaní s rivalom v podobe spomínaného Fortnitu sa PUBG darilo za rovnaký časový úsek až o 43% viac, výhradne na zariadeniach so systémom iOS.

Jedná sa tak o úplne prvé prekonanie Fortnitu od začiatku figurovania oboch titulov v App Store. Za posledné dni poukazuje nárast príjmov PUBG Mobile na údaj 166% zvýšenia. Zo ziskov v znení $4,5 milióna sa razom stalo až $12 miliónov. Podľa predchádzajúcich vyjadrení, ktoré predniesli samotní tvorcovia PUBG, by sa hra mala konštantne zlepšovať a naberať na novom hernom obsahu. Podľa prognóz sa v tomto prípade nejedná iba o jedinečnú odchýlku, ktorá by sa už nemala v budúcnosti zopakovať. konkurencia trhu vždy len prospeje, pričom situácia medzi týmito hrami by sa mala časom len a len vyostrovať.

K miernemu poklesu popularity hry Fortnite dopomohli početné kauzy a problémové situácie, ktoré mal vyvolať práve titul z dielne Epic Games. Nechajme sa teda prekvapiť, ako sa bude tento scenár postupne vyvíjať a či sa PUBG Mobile niekedy podarí prekonať kráľa moderného Battle Royale režimu v podobe hry Fortnite.

PUBG Mobile

Dnes nejčtenější

.