Zavřít reklamu

Rivalita medzi súperiacimi značkami je známou vecou azda v každom odvetví priemyslu. Playstation vs Xbox, Apple vs Android, to všetko predstavuje starú známu a obohranú pesničkou. Videoherný priemysel však zažil jeden z najväčších súbojov o priazeň fanúšikov v čase, keď sa objavili tituly PUBG a Fortnite. Štýl Battle Royale sa následne rozrástol ako huby po daždi a netrvalo dlho, kým sme sa ho dočkali vo väčšine moderných hier dnešnej doby. Pádu Playerunknown’s Battlegrounds (alebo PUBG) pod tieňom Fortnite je však jasný asi každému hráčovi aj bez toho, aby sa musel prikláňať k jednému z titulov.

Pre tých, ktorí spomínanej hre nevenovali pozornosť,  PUBG sa objavila na PC začiatkom roka 2017 prostredníctvom Steam Early Access, kde zaznamenala zdanlivo okamžitý úspech. Hra sa rýchlo presadila na Twitchi, kde si vybudovala širokú fanúšikovskú základňu. V decembri roku 2017 bolo PUBG oficiálne spustené na PC, rovnako ako na konzole Xbox One. Krátko na to sa komunita Battle Royale  rozdelila na dva tábory a to fanúšikov Fortnitu a vyznávačov PUBG. Fortnite sa však rýchlo ujal vedenia a prakticky dominuje až doteraz. To však určite neznamená, že titul PUBG je nadobro pochovaný.

Zdá sa, že platforma mobilných telefónov je pravdepodobne najefektívnejším ťahúňom PUBG. V nedávnej tlačovej správe sa totiž uvádza, že celkové stiahnutia na mobilných telefónoch tvoria neuveriteľných 90% celkového počtu. A čo viac, najväčším počtom všetkých aktívnych hráčov naprieč platformami disponuje práve smartfónová komunita. PUBG disponuje 400 miliónovou hráčskou základňou po celom svete, z čoho až 227 miliónov stvárňujú každomesačne aktívny hráči. Na PC a Xbox One bolo predaných vyše 50 miliónov kópií, čo znamená že drvivá väčšina hráčov preferuje práve mobilnú verziu hry. Ako prvotný dôvod sa môže zdať práve skutočnosť, že na iOS si viete zaobstarať túto hru zadarmo. No väčšina hráčov minie oveľa väčšiu čiastku na herný obsah vo forme mikrotransakcií, ako je celková hodnota titulu na inej platforme.

Zdá sa že štýl hry Battle Royale tu s nami ešte nejaký ten čas zotrvá. O jeho momentálnej nesmrteľnosti svedčia aj rozhodnutia popredných vývojárov hier, ktoré sa nesú v zaradení tohoto režimu do svojich chystaných titulov.

PUBG

Dnes nejčtenější

.