Zavřít reklamu

Štúdiu Epic Games sa podarilo vytvoriť jeden z najsilnejších nástrojov herného priemyslu poslednej generácie. Asi žiadna hra si za uplynulé obdobie nezískala toľko nadšencov a zároveň aj kritikov, ako ospevovaný Fortnite. Štýl Battle Royale aj naďalej naberá na sile, z čoho sa Epic môže len tešiť. Rozprávkové zisky, preplnené servery a obrovská herná komunita. To všetko sa skrýva za fenoménom Fortnite. Kam sa však podel jeho náprotivok v podobe PUBG?

Ako sme spomínali už v niekoľkých článkoch z našej redakcie, ostatní vývojári to pri figurovaní Fortnitu v roli kráľa nemajú ľahké. PUBG Corp. sa pokúsilo žalovať Epic Games z porušeného copyrightu a plagiátorstva, no pár dní na to sa firma rozhodlo žalobu stiahnuť. Či sa za tým skrýva mimosúdne vyrovnanie, alebo nejaká iná forma odškodnenia nevieme a asi sa to ani nedozvieme. Čo nás však zaujíma, je pomer týchto dvoch titulov, ktoré boli zo začiatku brané do úvahy ako rovnomerné počiny. Všetko sa však zmenilo a my môžeme sledovať ešte väčší úspech úspešného a pretrvávajúci úpadok upadajúceho.

Prepadli ste aj vy svetovému ošiaľu v znamení titulu Fortnite?

Fortnite sa môže pýšiť takmer päťnásobkom výnosov v porovnaní s PUBG Mobile a to len s polovicou celkových sťahovaní. Zatiaľ čo si tvorcovia hry Fortnite plnia vrecká práve z mobilnej verzie, PUBG je odkázané iba na zisk z počítačového a konzolového trhu. O to viac je tento nepomer zvláštny, keď vezmeme do úvahy, že Fortnite funguje zatiaľ iba na zariadeniach s iOS. PUBG Mobile dosiahlo v prvých týždňoch vrchol 23,3 milióna stiahnutí, zatiaľ čo Fortnite iba 3,4 milióna. Ak si to premietneme na geografické pomery, Fortnite zarába takmer 2/3 hrubých výnosov v Spojených štátoch, zatiaľ čo PUBG iba 1/3.

Nikto nevie, dokedy bude tento boom pokračovať, no isté je, že pri pohľade na výnosy Epicu to tak skoro neskončí. Mobilný trh sa však prebúdudza k životu viac ako kedykoľvek predtým, čo prinesie ešte viac konkurencie a nových prúdov na platformy mobilných zariadení. Väčšina vývojárov moderného videoherného priemyslu majú v prípade inovatívnych nápadov rozdielne názory. No na jednom sa zhodujú všetci. Mobilné telefóny a prenosné zariadenia stvárňujú budúcnosť videohier.

Fortnite

Související články

Dnes nejčtenější

.