Zavřít reklamu

CEO Applu Tim Cook poskytl minulý týden rozhovor pro společnost HBO. Interview bylo součástí série Axios a Cook v něm promluvil například o nutnosti nastavení pravidel ochrany soukromí v technologickém průmyslu, své každodenní rutině a řadě dalších věcí.

Rutina Tima Cooka je do jisté – velmi omezené – míry poměrně známá věc. Je proslulý například tím, že každý den vstává před čtvrtou hodinou ranní. Svůj den začíná četbou komentářů uživatelů, což mu zabere zhruba hodinu. Poté se vydává do fitness centra, aby se zde vypořádal s každodenním stresem. Toho, že by se jablečné produkty negativně promítaly na společenském životě uživatelů, se Cook nebojí – zmínil funkci Čas u obrazovky, která v operačním systému iOS 12 napomáhá snižovat závislost na mobilních zařízeních. Uvedl dále, že Apple na sebe převzal roli toho, kdo uživatelům poskytne dostatek informací a možností ovládat způsob, jakým svá zařízení používají. „Můžete zjistit, že můj čas, strávený u obrazovky, je vysoký, ve skutečnosti ale klesá počet okamžiků, kdy své zařízení beru do ruky,“ dodal.

Palčivým tématem je pro Tima Cooka také otázka regulací soukromí v technologickém průmyslu. On sám se za velkého fanouška regulací nepovažuje, zároveň ale připouští, že existují případy, kdy volný trh, v nějž tolik věří, zkrátka nefunguje. „Tohle není otázka soukromí a výhod, případně soukromí kontra technické inovace. Tato volba je zcestná,“ prohlásil Cook v rozhovoru, a dodal, že zatímco naše elektronická zařízení o nás mají obdivuhodné povědomí, společnosti jako takové ho rozhodně mít nemusí. S tématem postoje Applu k soukromí uživatelů se pojí i otázka, zda chce jablečná společnost i nadále ponechat Google jako svůj výchozí prohlížeč v iOS. Zde Cook vyzdvihl funkce Googlu, hrající ve prospěch soukromí uživatelů, jako je možnost anonymního procházení nebo prevence sledování. Zároveň prohlásil Google za svůj nejoblíbenější nástroj pro vyhledávání.

Konverzace se stočila i na jedno z Cookových nejoblíbenějších témat, kterým je rozšířená realita. Cook vysvětlil, že technologie by podle něj měla zdůrazňovat lidský výkon a zážitky, a že rozšířená realita v tomto směru odvádí „neuvěřitelnou práci“. Reportéři spolu s Cookem navštívili venkovní prostory Apple Parku, kde měli možnost zhlédnout v praxi práci jedné z AR aplikací. „Za několik let si již nebudeme umět představit své životy bez rozšířené reality,“ prohlásil odvážně Cook. Interview s ním by se v nejbližších dnech mělo objevit na síti YouTube.

Tim Cook HBO fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější