Zavřít reklamu

Vozidlo s označením Model 3 z produkcie Tesla predstavuje najhorúcejšie želiezko v ohni pre Muskovu spoločnosť. Okrem toho, že sa jedná o kľúčové vozidlo spoločnosti, je Tesla Model 3 známa aj nekonečným poradovníkom čakateľov a záujemcov o tento elektromobil. Dnes sa však fanúšikovia a čakatelia z európskeho kontinentu konečne posunuli o ďalší krôčik bližšie, nakoľko Tesla oficiálne začala predstavovať svojho krásavca vo viacerých showroomoch. Jedným z najväčších otáznikov, ktorý svieti nad týmto modelom, je typ nabíjacieho konektora, ktorým má byť vybavená flotila vozidiel pre európsky trh. Hádanka bola nakoniec predsa len zodpovedaná, pričom je stopercentne isté, že pôjde práve o konektor CCS.

Smutnejšou správou je však fakt, že v Česku ani na Slovensku sa Model 3 v dohľadnej dobe neukáže. Tesla si ako dejisko svojich pre zentácií elektromobilu vybrala obchody situované v krajinách ako Belgicko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Švédsko a Nórsko. Už čoskoro by sa na tento zoznam mal pripojiť aj náš spoločný sused v podobe Rakúska, presnejšie mesto Viedeň, do ktorého Tesla zamieri už 19. novembra/listopadu. Nový Model 3 sa tak v najbližších dňoch ocitne v hľadáčiku nejedného auto-moto fanúšika a nadšenca moderných technológií. Hovorcovia spoločnosti zatiaľ nepotvrdili oficiálny dátum, kedy sa Model 3 objaví aj na ďalších lokalitách, no vzhľadom na obrovský záujem je tento dátum pravdepodobne bližšie, ako by sme si mohli myslieť.

Dodávky tohoto modelu sa tak opäť približujú k stanovenému obdobiu, ktoré sa odhaduje na začiatok roka 2019. Hlava spoločnosti Elon Musk pred niekoľkými týždňami potvrdil, že prví majitelia by sa svojich tátošov mali dočkať na prelome februára/února a marca/března. Americké a kanadské showroomy spoločnosti sa pred časom tešili obrovskému nadšeniu, preto saa podobný scenár očakáva aj od tých európskych. Ak by ste si teda chceli obzrieť Model 3 na vlastné oči, neváhajte a navštívte oficiálnu stránku, na ktorej nájdete jednotlivé časy a miesta prezentačného konania.

Model 3

Související články

Dnes nejčtenější

.