Zavřít reklamu

Napriek vysokej miere publicity, ktorú okolo seba spoločnosť Tesla neustále rozdúchava, sa o pripravovaných modeloch z dielne automobilky vie len veľmi málo. Jedným z najočakávanejších elektromobilov značky je určite Tesla Roadster, ktorá sa dostáva na svetlo sveta len veľmi málo. O najnovšie predvedenie prototypu tohoto modelu sa spoločnosť postarala vo forme odhalenia modelu pre mladých dizajnérov, ktorý hľadajú určitú dávku inšpirácie. Inštitút „The Art Center College of Design“, kde sa Roadster nedávno ukázal, ponúkol dizajnérskemu svetu množstvo šikovných tvorcov, spomedzi ktorých možno spomenúť Franza von Holzhausena, ktorý pôsobí ako hlavný dizajnér Tesly. Okrem neho sa na tejto akcii objavili aj viacerí pohlavári technologického giganta v snahe zaujať mladých študentov a predviesť svoj prototyp pripravovaného vozidla novej genrácie.

Posledného väčšieho odhalenia sme sa dočkali pred niekoľkými týždňami počas udalosti Arand Basel, kde sme však mohli vidieť iba vonkajšiu schránku auta prezentujúcu pripravovaný dizajn. Podľa informácií sa v prípade najnovšej prezentácie jedná o jediný pracovný prototyp, o ktorom vie aj široká verejnosť. Hlava spoločnosti Elon Musk má s týmto vozidlom obrovské plány, ktoré sa netýkajú iba šialených jazdných vlastností, ale aj nadchádzajúcich verzií, ktoré by mali prísť krátko po oficiálnom spustení výroby.

Takto vyzerá prototyp chystaného modelu Tesla Roadster: 

Tesla sa podľa nedávnych vyjadrení pokúsi priniesť tento model na trh už v roku 2020, pričom by sa jeho produkcia mala stať najrýchlejšie sa odvíjajúcou výrobou v histórii firmy. V porovnaní s úspechom, ktorý má na svedomí Tesla Model 3 je tento plán len veľmi ťažko zrealizovateľný, no podľa posledných oznamov pojednávajúcich o konečnom zisku firmy by sa to hypoteticky mohlo podariť. Musk okrem toho poznamenáva, že na prototype podnikla spoločnosť veľmi veľký pokrok a všetky plány zatiaľ vychádzajú podľa očakávaní. Vzhľadom na udalosti z minulosti by však nebolo žiadným prekvapením, keby sa produkcia vozidla nakoniec omeškala. Dúfajme, že túto etapu má už Tesla za sebou a my sa dočkáme oficiálneho príchodu elektromobilu v dohodnutom termíne.

Tesla

Související články

Dnes nejčtenější

.