Zavřít reklamu

Za několik posledních let Apple výrazným způsobem zapracoval na voděodolnosti svých iPhonů. Jediné, co jim doposud chybí, je možnost spolehlivého ovládání v případě, kdy zrovna prší nebo máte vlhké ruce. I to by se ale mohlo v budoucnu razantně změnit.  Apple si totiž nechal patentovat technologii, která usnadní uživateli používat iPhone i ve vlhkém prostředí s mokrým displejem.

Dosavadním problémem je, že i jediná kapka vody může být vnímána jako jednoduché klepnutí prstem, což pochopitelně dokáže vytvořit nemalé potíže – ať už se jedná nechtěné „doteky“ nebo absolutní nefunkčnost jakéhokoliv poklepání. Apple by měl poskytnout řešení v podobě zanalyzování uživatelského vstupu na displej. To by mělo probíhat vyhodnocením, zdali se jednalo skutečně o prst, a nebo vodu. Vše by fungovalo na bázi sofistikovaného algoritmu, který by se o vše postaral a jak je zmíněno výše, my bychom byli schopni používat iPhone například i při silném dešti. Ačkoliv o úbytek jednoho problému – vlhkého Home Buttonu – se postaral nástup funkce Face ID, nástup této technologie by byl obrovským přínosem a mnohé z nás by jistě potěšil.

Prohlédněte si nejnovější iPhone XS & XS Max, který disponuje certifikací IP68

Bohužel ne každý patent od Applu spatří světlo světa a není vůbec jasné, zdali se tento projekt skutečně realizuje. Snad se však této novinky v budoucnu skutečně dočkáme. Dotykové ovládání smartphonů by totiž posunula na zcela novou úroveň.

Ovládat iPhone v dešti? Apple pracuje na možném řešení
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější