Zavřít reklamu

První vlna předobjednávek iPhonu XR bude spuštěna až zítra, tedy. 19. října, avšak na YouTube už se pomalu začínají objevovat první videa popisující první dojmy z letošního nejlevějšího iPhonu. Vybraní zahraniční youtubeři dostali možnost si iPhone XR osahat ještě před samotným spuštěním předobjednávek a dávají najevo, že tento telefon hrající všemi barvami bude opravdovým hitem. Pojďme se společně podívat, proč by tomu tak mělo být.

Začneme u toho, čeho si všimnete jako prvního – tedy u barvy. iPhone XR je k dispozici hned v šesti pestrých barvách. Většina recenzentů si ale na pestré barvy nestěžuje, ba naopak tvrdí, že se jedná o jakýsi způsob, jak se dostat ze stereotypu. Pochvalu si také zasloužilo hliníkové tělo společně se zadním sklem.

iPhone XR:

Nejvíce diskutovanou věcí v prvních pohledech je bezesporu fotoaparát. Na zádech iPhonu XR se nachází oproti jeho dražším bratrům pouze jedna čočka. Velice zajímavá je ale skutečnost, že i při absenci druhé čočky dokáže iPhone XR v portrétovém módu fotit stejně, jako vlajkové lodě. Přece jenom je zde ale rozdíl. iPhone XS a XS Max při stisknutí spouště vyfotí dvě fotografie – respektive, každá čočka vyfotí jednu. První fotografie představuje předmět nebo osobu v popředí, druhá fotografie poté vyfotí pozadí. V galerii si poté můžete měnit hloubku ostrosti. iPhone XR ale zvládne úplně to samé. Vděčí za to především vysoce výkonnému čipu A12 Bionic, který provádí (ve volném překladu) výpočtové fotografování – dokáže tedy softwarově rozpoznat, co je na fotografii v popředí a co v pozadí.

Méně diskutované jsou poté větší rámečky okolo 6.1″ LCD displeje. Recenzenti dále zmiňují Haptic Touch, což je náhrada za 3D Touch, která údajně funguje skvěle. iPhone XR je oproti iPhonu XS a XS Max slabší ve voděodolnosti (IP67) a v pomalejším LTE připojení.

Předobjednávky startují v České republice už 19. října a oficiální vydání iPhonu XR je naplánováno na 26. října 2018. Na detailnější rozbory si tak budeme muset ještě pár dní počkat. Minimálně z dojmů YouTuberů se však máme bezesporu na co těšit. Nejlevnější letošní iPhony totiž mají podle všeho rozhodně čím zaujmout.


iphone_xr_first

Dnes nejčtenější

.