Zavřít reklamu

Není tajemstvím, že prodeje iPhonů nejsou pro Apple zcela ideální. Takřka veškeré prognózy analytiků ohledně prodejů jednotlivých iPhonů se ale potvrdily. Například iPhone XR je nejprodávanějším modelem a dominuje prodejům ve Spojených státech v prvním čtvrtletí tohoto roku. Data sdílela společnost Cinsumer Intelligence Research Partners (CIRP). Stejné výsledky hlásí i Kantar z Velké Británie.

Pokud chtěli uživatelé vlajkovou loď, sáhli podle dat spíše po iPhonu XS Max. Při volbě menší úhlopříčky pak tedy spíše inklinovali k iPhonu XR. Ač jsou sice prodeje levnějšího iPhonu v porovnání s ostatními modely dobré, pro Apple to znamená jednu nepříjemnou skutečnost. A tou je průměrná cena jednoho prodaného iPhonu, a tedy s tím související zisk.

IPhone XR i nadále dominuje prodejům iPhonů ve Spojených státech. V tomto čtvrtletí je opět nejprodávanějším individuálním modelem po svém uvedení na trh. Ze všech prodaných iPhonů na tomto území je jeho podíl zhruba 60 %. Na základě těchto dat odhadujeme, že za nový iPhone je průměrně utraceno zhruba 800 dolarů, což je propad oproti předchozímu čtvrtletí.“ tvrdí Josh Lowitz, partner a spoluzakladatel CIRP. 38% lidí, kteří v roce 2019 zakoupili iPhone, volilo dražší verzi s větším úložištěm, což je taky vzrůst oproti 33 % v minulém čtvrtletí. Celkem 48 % kupujících v tomto čtvrtletí rovněž využilo placeného úložiště iCloud. Dále platí, že Apple Care je oproti konkurenčním reklamačním programům využívána spíš sporadicky a uživateli je využíván reklamační program od operátorů apod.

Data z USA a Velké Británie tedy potvrdila, že uživatelé, pokud upgradovali, spíše nebyli ochotni investovat do opravdu drahých iPhonů XS a XS Max. Jak tomu bylo u vás? Jste spokojeni, pokud jste přešli na lacinější model XR?

Související články

Dnes nejčtenější