Zavřít reklamu

Apple během představování nových produktů ukázal tři nové modely iPhonu. Kromě prémiových Xs a Xs Max také levnější XR. Ten nabídne LCD displej s úhlopříčkou 6.1 palců a Apple jej nazývá Liquid Retinou. Podobně jako u klasické Retiny, i Liquid Retina pracuje s vyšším počtem pixelů na palec. Díky tomu jsou jednotlivé pixely pro oko neviditelné.

Jeho hlavní vlastností je „roztažení“ přes celou přední část telefonu, samozřejmě kromě výřezu v horní části displeje. Kromě toho má stejně jako modely X zaoblené rohy. Velmi žádanou funkcí je i tap to wake, díky níž nemusíte telefon zvedat, aby se rozsvítil displej, ale stačí na něj ťuknout. Bohužel tento model iPhonu nedisponuje možností 3D Touch, který je však nahrazen haptickou odezvou displeje.

Naopak o co nebudou majitelé iPhonu XR ochuzeni je o True Tone funkce. Ta zajišťuje vyvážení bílé barvy a určuje intenzitu bílého světla. Hlavní výhodou této funkce je skvělý uživatelský zážitek díky vždy „správné bílé“. Liquid Retina displej na svých 6.1 palcích nabídne jemnost 326 PPI a rozlišení 1792 x 828. Podle dosavadních informací z fotek a videí to vypadá, že rámeček kolem displeje iPhonu XR nebude z nejužších a zabere tak celkem velkou část přední části přístroje.

iPhone XR na fotografiích novinářů, kteří si jej vyzkoušeli jako první:

Pro mnoho uživatelů se může jednat v dnešní době o již nedostatečné rozlišení a jemnost displeje, ale za cenu o více než 8 tisíc menší, než je ta u iPhonu Xs, tak jde o zajímavou alternativu. Především pro ty zákazníky, kteří chtějí velký displej a stejný výkon, jako nabízí obě vlajkové lodi. iPhone XR se kvůli problémům s výrobou displeje, o kterých se spekulovalo už před několika měsíci, začne prodávat až 26. října.

Apple iPhone XR fb

Související články

Dnes nejčtenější

.