Zavřít reklamu

V minulých týdnech se hovořilo o prodejích nových iPhonů spíše v superlativech a nic nenaznačovalo tomu, že by přidělávaly Applu starosti. Přesto vše však začínají zhruba dva týdny před oznámením finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí malovat někteří analytici čerta na zeď. Mezi nimi jsou i odborníci z Goldman Sachs, kteří vypracovali analýzu naznačující možný pokles příjmů, přičemž na vině je nízká poptávka po iPhonu v celé Číně. Tato nepříjemnost by mohla vyústit ve velice nepříjemné finanční čtvrtletí pro Apple.

Rod Hall ze společnosti Goldman Sachs vydal analytickou zprávu, v které mluví o několika náznacích rapidního snížení poptávky v Číně. Dle jeho slov tato nepříjemnost může již brzy ovlivnit veškeré akcionáře Applu. Ačkoliv čínský trh se smartphony vykazoval určité známky zlepšení, vše se změnilo při zlomu druhého a třetího čtvrtletí. Meziroční pokles nyní vykazuje hodnotu až 15%. Dle analytika by příchod nejnovějších modelů mohl pomoct v určité míře stabilizovat trh, především iPhone XR. Zda ale dokáže špatnou situaci Applu na trhu zcela zvrátit si analytik předpovídat netroufá. Tím spíš, když se médii prohnaly minulý týden informace o neúspěchu iPhonu XS právě v Číně. Nedá se říct, že by telefon byl zcela odmítán, pouze nenaplňuje očekávání společnosti.

I přes tyto negativní zprávy doporučuje společnost Goldman Sachs neprodávat své dosavadní akcie, ale taktéž ani nekupovat nové. Do dalšího roku očekávají celkový nárůst až o 8%. Investoři mohou být tak ve výsledku vcelku klidní a to nejen kvůli slušnému nárůstu hodnoty společnosti. Podobné analytické zprávy totiž vyplouvají na světlo světa v posledních měsících velmi často a realita bývá většinou zcela opačná.

zisky-applu-mohou-klesat-na-vine-je-pokles-prodeje-iphonu-v-cine
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější