Zavřít reklamu

Zatímco v předešlých dvou letech jsme se dočkali u iPhonů odolnosti podle normy IP67, letošní iPhone XS a XS Max se mohou pochlubit vyšší odolností proti prachu a vodě podle normy IP68. Ta majitelům těchto zařízení zaručuje, že jejich telefony vydrží ve hloubce dvou metrů po dobu 30 minut bez poškození. Pokud jste však po letošním vylepšení doufali, že se dalšího odolnostního upgradu dočkáme i v příštím roce, budeme vás muset zklamat. 

Před malou chvílí přišel věhlasný analytik Ming-Chi Kuo s dalšími detaily o iPhonech pro příští rok. Ty by se měly podle jeho zdrojů dočkat stejné odolnosti, jako tomu je i u letošních prémiových modelů – čili odolnosti podle IP68. Telefony tak opět vydrží třicetiminutový ponor ve dvoumetrové hloubce, respektive by alespoň měly. 

iPhony XS a XS Max se chlubí lepší voděodolností než loňské a předloňské modely: 

Daleko zajímavější, než Kuova zpráva o odolnosti, by mohl být postoj Applu k reklamacím v případě poškození vodou. V tuto chvíli vám totiž jablečná společnost takovéto poškození neuzná a produkt tím pádem neopraví či nevymění. Doufejme, že se tedy dočkáme změn alespoň v tomto ohledu a selhání garantované odolnosti proti vodě začne brát u budoucích iPhonů Apple jako vadu hodnou reklamace. Do té doby bude jistější, když budete svá zařízení využívat ve vodě se speciálními vodotěsnými pouzdry, které jejich případnému poškození zabrání. 

water-iphone-xs-800x608
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější