Zavřít reklamu

Již několik týdnů testuje Apple první větší aktualizaci systému iOS 12, která nese označení 12.1. Ta přinese krom oprav chyb několik velmi pěkných novinek, které používání našich jablečných zařízení opět výrazně zpříjemní. Zatímco s některými z nich jsme počítali už v první verzi, příchod jiných naopak může překvapit. Co vše tedy v iOS 12.1 dorazí za novinky?

Skupinové hovory přes FaceTime

Skupinové hovory přes FaceTime se dají bezesporu označit za jednu z největších a nejvymodlenějších novinek iOS 12. Zatímco konkurenční služby totiž podobnou možnost již dlouho nabízí, Apple se k jejímu přidání rozhodl až nyní. Zprvu to sice vypadalo, že ji stihne připravit už do první verze iOS 12, nicméně při beta testování nakonec novinka ze systému zmizela, jelikož potřeboval Apple na její dokončení více času. Naštěstí se ale neopakuje scénář z minulého roku, kdy jsme na možnost ukládat zprávy na iCloud čekali dlouhých 9 měsíců. Skupinové hovory totiž dorazí dle všeho skutečně v iOS 12.1. 

Skupinové hovory přes FaceTime umožní mezi sebou spojit až 32 uživatelů, kteří budou moci využívat jak klasický audiohovor, tak i video. Najdou si tak využití jak v rodinách, tak například ve firmách, kde je potřeba spojit hlavy dohromady ve více lidech. I my v redakci se na příchod této novinky velmi těšíme, jelikož hromadné konference jsme byli nuceni doposud vykonávat přes Skype. 

Podpora eSIM u nových iPhonů

Přestože příchodu iPhonů s podporou dvou telefonních čísel mnoho lidí takřka do poslední chvíle nevěřilo, Apple se k tomuto kroku skutečně odhodlal. U iPhonů XS, XS Max a XR si tak budeme moci krom klasické SIM užít i eSIM, jejíž podporu nabídne v České republice T-Mobile. Ten je podle svých slov dokonce připraven spustit jí hned, jakmile Apple vydá potřebný update, který tuto novinku v iPhonech zprovozní. A právě tímto updatem je iOS 12.1, jelikož se v jeho beta verzích možnosti pro přidání eSIM nachází. 

Rozostření pozadí u fotografií v reálném čase

Vylepšení, na které se osobně těším asi nejvíce. Zatímco nyní umožňují iPhony XS a XS Max měnit u portrétních fotografií rozostření za zaměřeným objektem vždy až po vyfotografování, iOS 12.1 přinese na tyto iPhony možnost měnit rozostření už při fotografování. Ve výsledku se tak jedná sice o malý, nicméně o velmi příjemný upgrade, který fotografování zase o pořádný kus zpříjemní. Hra s rozmazaným pozadím vás totiž zkrátka bude bavit ještě víc.

Noví emoji

Milovníky emoji pak potěší skutečnost, že do iOS 12.1 jich dorazí více než 70 nových. Apple se k implementaci nových emoji uchyluje každoročně na podzim v některé ze softwarových aktualizací a ani letošek tak nebude výjimkou. Dočkáme se například emoji plešatého muže, lidí se zrzavými vlasy, superhrdinů, několika zvířat či jídla. Pokud tedy na emoji ujíždíte, vězte, že iOS 12.1 bude jeden z nejlepších updatů za poslední dobu. 

Krom novinek se v updatu Apple samozřejmě zaměří i na opravy chyb, které nynější verzi systému sužují. Co se pak týče samotného vydání softwaru, to by mohl Apple načasovat zhruba na konec října či začátek listopadu. Minimálně nynější tempo testování tomu totiž odpovídá.

ios 12.1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější