Zavřít reklamu

Apple minulý týden představil trojici nových iPhonů. Ač se jedná o nádherná, výkonná a moderní zařízení, staly se nové iPhony terčem posměšků. Konkurenční společnosti, ale i zákazníci, se vysmívají Applu za poměrně vysokou cenu u modelů s nejvyšší kapacitou úložiště. Společnost Xiaomi například vytvořila sety svých produktů obsahující jeden vlajkový model, notebook, fitness náramek a bluetooth sluchátka, které prodává za ceny jednotlivých iPhonů. Rýpnutí na stejnou notu si dovolila i společnost Samsung, která jako alternativu k iPhonu XS Max v 512 GB variantě za 43 490 nabízí vlajkovou loď Note 9, bezdrátovou nabíječku, odolný kryt a hodinky Galaxy Watch. Třešinkou na dortu je pak nedávná kritika feministek, které si nestěžuje na cenu, ale na velikost a hmotnost nových iPhonů.

Menší popich si nyní dovolila i společnost Huawei, která se do Applu a jeho nových iPhonů navážela zatím „jen“ skrze krátké reklamní spoty na sociálních sítích. Když totiž vyčkávali netrpěliví zákazníci v Singapuru před Apple Storem na nové iPhony XS a XS Max, rozdávali zástupci společnosti Huawei zákazníkům asi 200 rychlonabíjecích powerbank s kapacitou 10000 mAh v ceně asi 80 dolarů. Chtěli tak poukázat na nízkou kapacitu baterií u nových iPhonů. Ta dosahuje u iPhonu XS kapacitoy 2658 mAh, jeho větší bráška XS Max pak 3174 mAh. Huawei svůj vrcholný model P20 Pro však dodává s baterií o kapacitě 4000 mAh, což je samozřejmě voda na jeho mlýn a perfektní záměr k popíchnutí konkurence.

Nicméně kapacita baterie je jedna věc a ostré využití je věc druhá a zcela odlišná. Až podrobné testy ukáží, jak baterie v nových jablečných zařízení obstojí a zda výdrží překonají i konkurenty s daleko větší kapacitou, což je díky novým procesorům A12 Bionic skutečně možné. Ty jsou vyrobeny 7nm technologií a budou tak o něco úspornější, než předchůdce A11. K tomuto faktu je třeba připočíst i nový systém iOS 12, který by měl být rovněž k baterii šetrnější.

Huawei-power-bank-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.