Zavřít reklamu

Nové iPhony jsou představeny teprve pár dní a už se na Apple kvůli nim řítí velmi zajímavá kritika. Telefony jsou totiž prý příliš velké pro průměrnou ženskou ruku. Apple totiž ukázal minulou středu světu tři nové iPhony, jejichž úhlopříčka je 5,8″, 6,1″ a 6,5″, což je pro ženskou ruku dle některých zástupkyň něžného pohlaví zkrátka přespříliš.

Ve světě se tak začaly stále častěji ozývat rozzlobené ženy převážně zastávající myšlenky feminismu, které Apple právě za jeho iPhony kritizují. „Ženy jako já, tedy s malýma rukama, potřebují telefon, který je bezpečný. Nechceme, aby byl příliš těžký a žena tak neustále riskovala, že ji telefon upadne.“ řekla profesorka Zeynep Tufecki, která vyučuje sociologii na univerzitě v Severní Karolíně. Obava je to jistě zajímavá, profesorka ale není s tímhle názorem jediná. Caroline Criado Perez, britská advokátka a novinářka, sdělila, že měla strach používat svůj iPhone 6 z výše uvedených důvodů, a proto byla nucena přejít na iPhone SE. Podle ní společnost Apple nebere při navrhování produktů dostatečný zřetel na ženy. A takto by se dalo pokračovat i dál.

Zejména nový iPhone XS Max by mohl být pro ženy velký oříšek:

Některé ženy se ohání studií z roku 2015, která hlásá, že žena má oproti muži průměrně o 1 centimetr menší ruku. Hodí se ale říct, že letošní iPhony oproti minulému roku nepovyrostly. Například iPhone Xs Max s 6,5″ displejem je přibližně stejně velký, jako „pluskový“ model minulé generace. Nicméně žádnou vlnu kritiky jsme v minulém roce na adresu Applu z řad žen nezaznamenali. Trendem jsou zkrátka nyní větší a větší displeje, Apple nyná přestal prodávat iPhone SE, nejmenším iPhonem v nabídce je tak iPhone 7 a 8 s 4,7″ displejem.

Kritika za velké displeje není ta jediná, která se z řad žen převážně zastávajících feminismus v poslední době vyrojila. V srpnu se například objevila studie společnostíi The Pudding, dle které se prý 60% ženských džín nehodí k iPhonu X, který se nevejde do jejich kapes. Jak ale můžeme vidět, Apple si z této skutečnosti zřejmě hlavu nedělá. Otázka ale je, zda by vůbec měl. Co myslíte?

iPhone-woman-fb

Dnes nejčtenější

.