Zavřít reklamu

Nedávny Apple Keynote určite potešil nejedného fanúšika jablčných produktov. Predstavenie hneď trojice nových iPhonov a novej generácie hodiniek Apple Watch však zachvátila aj obrovská vlna kritiky. Tá bola vynesená nielen z úst záujemcov a fanúšikov technologického giganta, ale samozrejme aj zo strán konkurenčných firiem. Ako už býva zvykom, svoj komentár a následnú reakciu si neodpustili veční bojovníci v podobe spoločností Samsung alebo Xiaomi. Okrem zástancov operačného systému Android sme sa však dočkali aj mnohých vtipov, narážok a paródií, ktoré nepoukazujú iba na samotnú cenu nových produktov, ale aj na inovácie a posun Applu, ktorý sa mnohým javí ako nedostatočný a len veľmi málo inovatívny.

Namiesto telefónu kompletná výbava

O jednu z najpodivuhodnejších reakcií na uvedenie nových jablčných telefónov sa postarala čínska firma Xiaomi. Ich vyjadrenia na adresu Applu, ktoré spočívajú v ostrej kritike ceny teraz nabrali úplne iný rozmer. Podľa popredných predstaviteľov značky je nehorázne pýtať toľké peniaze za „obyčajný“ telefón a preto si pre svojich fanúšikov pripravili zvýhodnené balíčky. Každý balík nesie názov jedného z nových modelov iPhonov, pričom odpovedá aj jeho cena. Xiaomi chce poukázať na fakt, že takáto suma je adekvátna iba v prípade nákupu viacerých zariadení. Nižšie uvedené kombinácie je však možné zakúpiť iba v Číne.

Balík Xiaomi XR

Za cenu najlacnejšieho predstaveného iPhonu ponúka Xiaomi telefón Mi 8 SE s pamäťou 6GB/128GB a 12.5″ Mi Notebook Air s 8GB/256GB. K tomu dodáva aj náramok Mi Band 3 a bluetooth slúchadlá.

Balík Xiaomi XS

Stredný bundle za cenu iPhonu XS uvádza smartfón Mi Mix 2S s 8GB/256GB a 13.3″ laptop Mi Notebook Air. Aj v tomto balíčku nájdeme náramok  Mi Band 3 a bluetooth slúchadlá.

Balík Xiaomi XS Max

Za cenu posledného a zároveň najdrahšieho modelu ponúka Xiaomi mobilný telefón Mi 8 6GB/128GB a notebook MI Pro. Ani v tomto prípade nechýba doplnok v podobe Mi Band 3 a tentokrát aj bluetooth necklace slúchadlá.

V porovnaní s cenami Applu sa tieto balíky určite zdajú extrémne finančne dostupné, no to už záleží od subjektívneho vnímania kvality technológie. Za cenu jedného telefónu dostanete hneď 4 zariadenia, no to, ako dlho vám vydržia schopné operácie je už trochu diskutabilnejšia otázka, ktorú necháme na vás. Sme však presvedčení, že ak by Xiaomi vyrábalo viac produktov, určite by v cene iPhonu dokázali nájsť aj balíček na kompletné zariadenie smart domácnosti, automobil alebo byt v Pekingu.

Paródie nikdy nesklamú

S príchodom nových Apple produktov sa každoročne stretávame aj s príslušnými vtipnými odkazmi, zábavnou kritikou a paródiami. Určite si pamätáte, akú vlnu rozruchu spôsobilo predstavenie iPhonu 5 pred pár rokmi. V tomto prípade, si množstvo odporcov (ale aj fanúšikov) Applu robilo srandu z pridaného riadku pre ikony aplikácií a taktiež z celkového predĺženia tela iPhonu. Tentokrát sa stretávame s veľmi podobnými reakciami, v ktorých hlavnú úlohu zohrala ako inak – veľkosť iPhonu XS Max, prípadne nedostatočné rozdiely v porovnaní s minuloročným modelom. XS Max je podľa veľkej skupiny ľudí považovaný za „gigantickú obludu“, ktorú možno obsluhovať len veľmi nemotorne. Vtipné reakcie v podobe nižšie uvedených videí na seba nenechali dlho čakať.

How iPhones Will Look Like In The Future

iPhone 15SSSS Double X-tra Large Max S📹 Der Schulte

Zveřejnil(a) 9GAG dne Čtvrtek 13. září 2018

A zas ten Samsung

Predstavovačky nových Apple produktov sa samozrejme nemôžu zaobísť bez patričného ohlásenia spoločnosti Samsung. Napriek tomu, že sa v poslednej dobe hovorí o kooperácii týchto dvoch firiem v prípade rôznych súdnych sporov a patentových záležitostí, stále na trhu fungujú ako úhlavní konkurenti. Akcia Apple Keynote si teda takmer okamžite vyslúžila odozvu od Samsungu. S tým sa spája ohlásenie ohľadom udalosti Galaxy Event, ktorá sa uskutočni 11. októbra/října. Na tej by mohol Samsung predstaviť revolučný skladací smartphone, ktorým bude bojovať proti novým iPhonom. Okrem toho sme sa samozrejme dočkali obdobného vtipu, ktorý odkazuje na cenu predstavených iPhonov spolu so všetkým, čo by sme si v tejto cene mohli kúpiť z portfólia Samsungu.

Kreativita zo strany Huawei

Pri kritike a zábavnom parodovaní nových iPhonov nesmela chýbať ani spoločnosť Huawei. Tá to poňala naozaj kreatívne, pričom sme sa dočkali zábavných obrázkov v podobe retro arkádových hier, ktoré majú znázorňovať „slabé stránky iPhonov“. Na nich si môžeme všimnúť vtipné odkazy adresované funkciám ako Dual Sim, trojitá kamera, výdrž batérie alebo samozrejme samotná veľkosť telefónu. Ich výtvory si môžete vychutnať v nasledujúcej galérii.

iPhony

Související články

Dnes nejčtenější

.