Zavřít reklamu

Ak sa považujete za fanúšika herných titulov alebo len za občasného hráča, určite ste oboznámený so službami ako je Twitch, Mixer alebo Youtube Gaming. Práve posledný menovaný prvok sa nedávno dočkal výrazného upgradu, vďaka ktorému sa z funkcie stáva jedna zo skalných častí najznámejšieho videoportálu. Youtube Gaming doteraz fungoval na báze samostatnej aplikácie, ktorú sme si mohli stiahnuť aj do našich mobilných zariadení. Youtube sa však rozhodol priamo implementovať túto sekciu do destinácie ponuky, preto si naše obľúbené streamy alebo informácie o hrách užijeme priamo na stránke Youtube. Spoločnosť priznala, že týmto krokom chce konkurovať momentálne najúspešnejšiemu stream-providerovi, ktorým je samozrejme Twitch.

Do sekcie „Gaming“ sa dostanete úplne jednoducho. Stačí navštíviť klasický Youtube a na ľavej lište si spomedzi dostupných služieb ako „Youtube Live“ alebo „Youtube Movies“ jednoducho vyberiete hernú sekciu alebo navštívite priamo stránku gaming.youtube.com.  Tá vás následne hodí do perfektne vyzerajúcej a prehľadnej ponuky hier, herných štúdií, kanálov, live streamov a podobných záležitostí, kde sa pohybujete na báze vyhľadávania alebo prezerania odporúčaných videí. Po prvej návšteve sa vám zobrazí možnosť, vďaka ktorej budete môcť zlúčiť odbery kanálov v klasickej aplikácii, ako aj v novej hernej sekcii.

„Od dnešného dňa budú služby YouTube Gaming a YouTube navzájom zdieľať nové odbery kanálov. To znamená, že akékoľvek prihlásenie sa na odber kanála v jednej aplikácii sa zobrazí aj v druhej aplikácii. Odporúčame zdieľať tiež existujúce odbery v rámci aplikácií YouTube Gaming a YouTube, aby ste mohli jednoduchšie nájsť svoje obľúbené hry bez ohľadu na používanú aplikáciu,“ uvádza Youtube vo svojom vyhlásení.

Sekcia Youtube Gaming je naozaj prehľadná a jednoduchá v rámci užívateľského rozhrania. 

V destinácii „Gaming“ nájdete všetko, čo pravý hráč potrebuje. Či už máte záujem o radu v podobe walkthrough videa alebo si chcete spríjemniť voľný čas zhliadnutím svojich obľúbených trailerov alebo kompetetívnych gameplayov, táto destinácia vám to ponúkne. Na druhej strane je veľmi nepravdepodobné, že by sa Youtube v dohľadnej dobe dotiahol na službu Twitch, samozrejme ak hovoríme čisto iba o hernej sekcii. Spoločnosť sa však rozhodla túto sféru aplikovať do systému hlavne z dôvodu vysokého vyhľadávania pojmov spojenými s hernými počinmi. S tým súvisí aj skutočnosť, s ktorou sa určite stretol každý z nás. Neviete si dať rady v určitej hernej misii? Nedokážete nájsť všetky zberateľské predmety alebo splniť  výzvy v podobe achievementov? Jednou z prvých reakcií na takúto situáciu bude určite hľadanie pomoci prostredníctvom Youtube.

V najbližšej dobe by sme sa v tejto sekcii mali dočkať ďalších vychytávok ako viacerých live streamov s vývojármi a predstaviteľmi herných štúdií alebo exkluzívnych turnajov a kompetícií, ktoré budú vysielané špeciálne prostredníctvom Youtube Gaming. Okrem spomínaných funkcií je samozrejmosťou aj možnosť vlastného živého vysielania alebo nahrávania videí v rovnakom znení, ako v klasickom Youtube.

Youtube
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější