Zavřít reklamu

Kolem iPhonu XR kolovala před jeho oficiálním představením řada otázníků ohledně čipsetu, data vydání nebo třeba konečné ceně. Spousta analytiků rovněž pravidelně tvrdila, že se z tria nových iPhonů bude nejlépe prodávat právě iPhone XR. Zatím se zdá, že by tomu skutečně tak mohlo být. Podle dodavatelského řetězce Apple počítá s výrazným navýšením objednávek tohoto modelu, protože sám předpokládá, že by prodeje mohly být vyšší, než se doposud čekalo. Objednávky u dodavatelského řetězce se totiž už zvýšily o 50 %.

Applu by mělo být do října dodáno 20 milionů iPhonů XR, přičemž po prvních týdnech prodejů se rozhodne, jak výrazně do konce roku objednávky navýší. Další změna počtů objednávek by se měla konat na počátku roku 2019.

Zvyšování objednávek iPhonu XR by mohlo být i reakcí Applu na počty předobjednaných iPhonů XS a XS Max. Zatímco u většího modelu jsou totiž předobjednávky vysoké, menšímu modelu se údajně až tolik nedaří. Předobjednávky těchto modelů odstartovaly na konci minulého týdne a první kusy se k zákazníkům dostanou už tenhle pátek. Přesnější informace od analytiků tak nejspíše dostaneme až v následujících týdnech.

Apple si je dobře vědom vysoké poptávky, která po nových iPhonech bude. V reakci na nastávající šílenství se společnost rozhodla patřičně upravit vzhled svých Apple Storů, který se nyní nese v duchu nově představených modelů. Stěny tedy zdobí poutače jak iPhonů, tak nových Apple Watch Series 4.

iphone-xr-hands-on-8

Dnes nejčtenější

.