Zavřít reklamu

Některým z vás se možná ještě na iPhonu, iPodu či iPadu nezobrazil v nastavené update na iOS 12. Pokud jste ale netrpěliví a chcete si tento systém do zařízení nainstalovat co nejdříve, lze to udělat pomocí pár jednoduchých kroků. Pojďme tedy na ně.

1. Stažení IPSW

Nejprve je nutné si z této stránky do Macu/PC stáhnout iOS 12 pro své zařízení. Jednoduše si z menu vyberte vaše zařízení, a poté klikněte na stažení IPSW souboru iOS 12. IPSW soubory jsou soubory, které slouží k upgradu, downgradu či obnovení zařízení. Jedná se o jakýsi operační systém v jednom souboru, tudíž může mít celý soubor klidně až 3 GB.

2. Ověření v iTunes

Připojíme naše zapnuté zařízení k Macu/PC a počkáme, než se zobrazí v iTunes. S největší pravděpodobností budete muset na vašem iPhonu či iPadu zadat kód pro odemčení. Poté na našem Macu stiskneme a držíme tlačítko Alt/Option (v případě Windows OS držte Shift). Nyní společně se stisknutou klávesou stačí kliknout na tlačítko Ověřit aktualizace… Otevře se vám okno, ve kterém rozklikněte soubor, který jste si stáhli v prvním kroku. Jedná se o soubor s příponou IPSW. Poté klikněte na možnost Obnovit a aktualizovat. Nyní už se stačí jednoduše proklikat instrukcemi na obrazovce a započne downgrade.

Upozornění

Při tomto postupu nepřijdete o téměř žádná data, ale může se stát, že celý systém bude nestabilní. Pokud se tedy pro update skrze ipsw.me rozhodnete, bude pro vás zajisté lepší čistá instalace, kterou si popíšeme v dalším návodu. Ten vyjde již za pár minut.

iOS 12 public berta
Zdroj: Apple

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější