Zavřít reklamu

Na dnešní den bylo naplánováno vydání nových verzí operačních systémů iOS, watchOS a tvOS. Poslední zmiňovaný, určený samozřejmě pro Apple TV, je již k dispozici přináší několik zajímavých novinek. Pojďme si je společně zrekapitulovat.

Streamovaný video obsah je u Apple TV samozřejmostí. U nás patří mezi nejpopulárnější služby HBO Go a Netlix, případně Amazon Prime Video. S příchodem tvOS 12 se k nim přidají stovky televizních kanálů. Apple se dohodl s poskytovateli kabelových televizí na spolupráci, a tak se majitelé Apple TV dočkají sportovních či zpravodajských televizních stanic. Jak už to však u novinek tohoto typu bývá, jsou „US only“.

Další novinkou je integrace Siri do vyhledávání a můžete jí tak použít k hledání ve vaší filmové, seriálové či hudební knihovně. Milovníci kvalitního zvuku jsou určitě potěšení implementací Dolby Atmos. Podpory této technologie se navíc zdarma dočkají všechny vámi již zakoupené filmy, které jsou s ní kompatibilní.

Takto vypadalo představení tvOS 12:

 

Apple zmiňuje také zlepšenou komunikaci mezi Apple TV a iPhonem či iPadem, který využíváte k jejímu ovládání. Vylepšení se dočkají i spořiče obrazovky. U každého z nich si budete moci přečíst popis tohoto videa s informacemi, kde bylo natočeno. Novým spořičem bude video z vesmírné stanice ISS, na kterém uvidíme krásné záběry země.

Jak Apple TV aktualizovat?

Pokud se pro novou verzi operačního systému rozhodnete, musíte pro jeho získání váš stávající software aktualizovat. To provedete klasicky v Nastavení > Systém > Aktualizace softwaru > Aktualizovat software. Jestli jste si však nastavili už dříve aktualizace automaticky, o tento proces se starat nemusíte.

Jaké Apple TV jsou s tvOS 12 kompatibilné:

  • Apple TV (4. generace)
  • Apple TV 4K (5. generace)
twOS 12
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější