Zavřít reklamu

Díky novému výkonnému týmu vypadá řada sérií z produkce Apple TV opravdu slibně a nabízí pro každého něco. Namátkou lze jmenovat například spielbergovské Amazing Stories nebo novou sci-fi sérii s názvem See. Apple si zjevně dává opravdu záležet na tom, aby byli diváci spokojení. V dnešním článku vám pomůžeme se v rostoucí nabídce pořadů Apple TV lépe zorientovat.

Amazing Stories

Seriál Amazing Stories je z žánru sci-fi ve stylu populárních sérií Black Mirror či Stranger Things, které můžete znát z Netflixu. Jedná se o reboot stejnojmenného televizního seriálu z dílny Stevena Spielberga z osmdesátých let. Seriál s prvky sci-fi, fantasy a hororu začal vznikat v roce 2015 pod křídly NBC, Apple jej odkoupil minulý rok. Od originálu by se reboot neměl příliš výrazně lišit a nepřijde ani o svou spielbergovskou stopu: režisér pracuje na projektu coby výkonný producent.

Morning Talk Show

V Morning Talk Show si zahrají Reese Witherspoon a Jennifer „Rachel“ Aniston. Seriál se – podobně jako například The Office – bude odehrávat v pracovním prostředí, tentokrát ale půjde o ranní televizní talk show. Společnost Apple odkoupila dvě řady Morning Talk Show, tedy dohromady dvacítku epizod.

You Think It, I’ll Say It

V seriálu You Think It, I’ll Say It měla původně působit herečka Kristen Wiig. Byl by to její první televizní pořad od chvíle, kdy odešla ze Saturday Night Live. You Think It, I’ll Say It je komediální seriál, založený na krátkých příbězích, a inspirovaný stejnojmennou sbírkou Curtise Sittenfelda. Podle posledních zpráv ale Wiig ze seriálu z časových důvodů odstoupila a jméno náhradnice zatím není známé.

Are You Sleeping

Do seriálu Are You Sleeping se podařilo obsadit oscarovou herečku Octavii Spencer. Seriál je adaptací stejnojmenného detektivního bestselleru od Kathleen Barber a vypráví o týmu, který se rozhodl znovu otevřít dlouho uzavřený případ vraždy. Žádné bližší informace, týkající se obsazení a dalších detailů, ale zatím známy nejsou.

Little America

Ústředním tématem seriálu Little America bude imigrace. Série je popisována jako „malý, kolektivní portrét amerických imigrantů – tedy portrét Ameriky samotné“. V seriálu by neměl chybět humor ani drama, na scénáři se podílí Kumail Nanjiani (Silicon Valley), Emily V. Gordon a Lee Eisenberg.

See

Apple najal Stevena Knighta (Peaky Blinders), aby pro Apple TV vytvořil jeden z nejambicióznějších seriálů. Víme, že ponese název See, jakékoliv další detaily jsou zatím drženy v tajnosti. Mělo by se jednat o drama, odehrávající se v budoucnosti, a do režisérského křesla usedl Francis Lawrence (Hunger Games). V jedné z hlavních rolí by se měl objevit Jason Momoa.

Foundation

Foundation je seriálové zpracování sci-fi trilogie Isaaca Asimova a Apple z něj plánuje udělat opravdu velkou věc. Asimovova Nadace je kultovní velkolepou knižní sérií, oceněnou v roce 1966 cenou Hugo jako nejlepší knižní série všech dob. Zfilmovat legendární Nadaci zní samo o sobě trochu jako sci-fi. Před pár lety se do tohoto nesnadného úkolu chtěl pustit Jonathan Nolan pod křídly HBO, z plánu ale nakonec sešlo. Nechme se překvapit, co se z Nadace stane pod taktovkou Applu.

Central Park

Jak název napovídá, komediální animovaný seriál se bude odehrávat v newyorském Central Parku. Hrdinové seriálu podle Applu „žijí a pracují v Central Parku, zachraňují park, a v podstatě i celý svět“. Ve dvou sériích po třinácti epizodách budou diváci moci slyšet hlasy Kristen Bell, Stanleyho Tucciho nebo třeba Kathryn Hahn.

Swagger

Seriál Swagger je inspirovaný životem basketbalové hvězdy NBA Kevina Duranta. Odhalí divákům svět basketbalu a basketbalistů, trenérů i členů rodiny, zapojených do basketbalové kariéry.

Zatím nepojmenované sci-fi Ronalda D. Moorea

Futuristický svět, v němž se odehrává nikdy nekončící vesmírný závod mezi Spojenými státy a Ruskem – takové je dějiště další sci-fi série, kterou Apple produkuje. Jejím tvůrcem je Ronald D. Moore, v hlavních rolích bychom měli vidět Joela Kinnamana, Michaela Dormana a Sarah Jones.

Zatím nepojmenovaný seriál M. Night Shyamalana

M.Night Shyamalan, režisér snímků Vesnice a Znamení, bude pro Apple pracovat na zatím nepojmenované sérii, která je popisována jako psychologický thriller. Veškeré další detaily jsou ale drženy přísně pod pokličkou. Apple zatím zakoupil jednu sérii o deseti zhruba půlhodinových epizodách.

Seriál Damiena Chazelleho

Zatím nepojmenovanou mysteriózní sérii by měl pro Apple TV vytvořit scenárista a režisér Damien Chazelle, který se podílel například na snímcích Whiplash, oscarový La La Land nebo Ulice Cloverfield 10. Chazelle je zároveň také výkonným producentem celého projektu, bližší detaily ale zatím nejsou známy.

Homes

V lifestylové show Homes budou mít diváci možnost nahlédnout do těch nejextravagantnějších domácností po celém světě i do myslí těch, kteří tyto domácnosti navrhli a stvořili.

Little Voices

Na tvorbě muzikálové drama komedie spolupracovali J.J. Abrams a Sara Bareilles. Série je popisována jako „milostný dopis hudební diverzitě New Yorku“.

Emily Dickinson

Z názvu seriálu jasně vyplývá, že se jeho tvůrci nechali inspirovat životem americké básnířky Emily Dickinson a jejím pohledem na společnost a rodinu v 19. století. Půjde o komediální seriál, v němž hlavní roli ztvární Hailee Steinfeld.

Shantaram

Seriál Sahntaram vzniká na základě stejnojmenného románového bestselleru, kterého se po celém světě podařilo prodat 6 milionů výtisků. Vypráví příběh australského vězně Lina, který se na svém útěku snaží ztratit v ulicích Bombaje. Ve zdejších slumech nalézá Lin svůj nový život. O hereckém obsazení zatím není nic známo.

Pachinko

Apple nedávno také odkoupil práva k televiznímu seriálu na motivy knihy Pachinko. Ta pojednává o jedné korejské rodině, jejíž život sleduje po dobu půl století a „mapuje její cestu z přímořské vesnice v okupované Koreji až do rušného Japonska“.

Time Bandits

Fantasy počin Terryho Gilliama získá již brzy podobu televizního seriálu. Time Bandits pojednává o mladém chlapci, který se omylem připojí ke skupině trpaslíků, cestujících časem a v honbě za pokladem střídajících jednu éru za druhou – od napoleonských časů přes středověk až po počátek devatenáctého století.

Video Game Developer Comedy

Komedie, pojednávající o herních vývojářích, pochází ze společné dílny Roba McElhenneyho a Charlieho Daye. Jedná se o jednu z nejambicióznějších komedií z jablečné produkce. V zatím nepojmenovaném seriálu si zahraje právě Rob McElhenney, jedním z producentů je herní vývojář, pracující pro společnost Ubisoft.

Calls

Mezi zajímavé jablečné televizní projekty patří i ten s názvem Calls. Jedná se o adaptaci experimentální francouzské série krátkých snímků s minimálním vizuálním obsahem a reálnou audio stopou. Koproducentem série je společnost Canal+, další detaily jsou zatím zahaleny rouškou tajemství.

Hilde Cracks the Case

Už ve svém mladém věku chce být Hilde Lysiak, hlavní postava připravované série Hilde Cracks the Case, reportérkou. A protože nehodlá nechat nic náhodě, začne v rodném Selinsgrove vydávat své vlastní noviny s názvem The Orange Street News. Apple proměnil příběh Hilde v seriál o deseti epizodách, podílí se na něm Dana Fox a Dara Resnik.

apple tv 4k fb

Dnes nejčtenější

.