Zavřít reklamu

Apple TV nepochybne patrí k špičke multimediálnych centier. Malá čierna krabička dokáže premeniť televízor na nadupaný zdroj vašej obľúbenej hudby, filmov, aplikácií a hier. Napriek tomu, že sa Apple TV neradí k ťažným zariadeniam kalifornského giganta, s určitosťou predstavuje vítaný prídavok do každej obývačky. WWDC 2018 so sebou priniesla množstvo noviniek aj v tomto okruhu. Akých vychytávok sa teda už čoskoro dočkáme na našich Apple TV?

Od minulého septembra, kedy bola predstavená nová Apple TV 4K sa predaje jablčnej televízie znova zdvihli. Z roka na rok teda môžeme byť zasa svedkami 50% nárastu. O všetkých doterajších míľnikoch a nových funkciách sa rozhovorila Jen Folse, hlavná dizajnérka pre Apple TV.

Tony filmového a hudobného obsahu

Čo sa týka streamovacích služieb, tie predstavujú jednu z najdôležitejších zložiek, ktorou Apple TV disponuje. Okrem najznámejších predstaviteľov ako Netflix, HBO GO alebo Amazon, sa čoskoro pridajú stovky ďalších televíznych kanálov. V tomto kroku sa Apple dočkal podpory od národných poskytovateľov káblových televízií. Výnimkou nie sú ani športové a spravodajské kanály, no väčšina bude pravdepodobne sprostredkovaná iba pre amerických úžívateľov. Medzi ďalšie funkcie prichádzajúce do nového tvOS patrí „Zero Sign-on“, takže ak spadáte medzi zákazníkov poskytovateľa televízneho vysielania, Apple bezpečne odomkne všetky aplikácie pripojené k predplatenej službe.

Úctyhodným medzníkom je aj skutočnosť, že iTunes ponúka najväčšiu kolekciu 4K HDR filmov. Vychytávky v tvOS 12 dopĺňa aj integrácia Siri do vyhľadávania naprieč filmovou, seriálovou a hudobnou knižnicou.

Fenomenálny zvuk, ktorý vás pohltí

Nový tvOS určite poteší aj audiofilov. S príchodom tvOS 12 bude Apple TV podporovať trojrozmerný zvuk s funkciou Dolby Atmos. Apple TV 4K je tak momentálne jedinou platformou, ktorá disponuje podporou pre Dolby Vision aj Dolby Atmos. Výbornou správou pre filmových milovníkov je podpora Dolby Atmos pre všetky už existujúce kompatibilné fimové počiny úplne zadarmo.

Lepšia kontrola a nové šetriče obrazovky

K funkciám Apple TV neodlúčiteľne patrí možnosť ovládania prostredníctvom iPhonu, či iPadu. Vývojári sa preto zamerali na vylepšenie komunikácie medzi týmito zariadeniami, preto bude v tvOS 12 operovanie s „remote zariadením“ oveľa jednoduchšie. To sa bude týkať prehľadávania knižnice v App Store, ale aj priamo v daných aplikáciách.

Novinkou v prichádzajúcom operačnom systéme sú aj vylepšené šetriče obrazovky. Po spustení šetriča bude možné kliknúť pre zobrazenie popisu daného videa. Ten vám napovie o mieste, kde bolo video vyhotovené a bonusom je tiež presúvanie medzi všetkými dostupnými screen savermi. K tým pribudne čerstvo nová snímka ukazujúca širokouhlé zábery Zeme, vyhotovené priamo z Medzinárodnej vesmírnej stanice ISS.

tvOS 12

Související články

Dnes nejčtenější

.