Zavřít reklamu

Tesla je americká automobilová společnost specializující se především na výrobu a prodej elektromobilů. Během posledních dvou let však společnost nepředstavila pouze nové modely svých vozidel, ale také celou řadu dalších lifestylových produktů, jako je například bezdrátová nabíječka smartphonů, která však byla během chvilky vyprodaná.

Tesla v letošním roce prodala také 200 surfů v limitované edici, přičemž jeden surf vyšel na 1 500 dolarů. Opět se produkt vyprodal během jednoho jediného dne. Surfy byly výjimečné tím, že byly vyrobené z karbonového vlákna ve stejných barvách, jako jsou použity u automobilů Tesla. Dále se americká firma specializuje na domácí úložiště elektrické energie Powerwall, komerční úložiště Powerpack a solární střešní tašky.

Tesla má to štěstí, že má zákazníky, kteří společnost natolik milují, že si koupí jakýkoliv výrobek se značkou Tesla. Podívejme se tedy, co všechno kromě elektromobilů Tesla ještě prodává či prodávala.

Bezdrátová nabíječka na smartphone

Tesla před několika týdny začala prodávat bezdrátovou nabíječku na smartphone, na které zvládnete nabit jakýkoliv smartphone podporující technologii Qi. Indukční nabíjecí podložka ztělesňuje stejný designový jazyk používaný u produktů Tesla Energy. Původně elegantní nabíječka stále 65 dolarů, ale před několika dny se Tesla rozhodla zlevnit ji na 45 dolarů. K dostání je v bílé a černé variantě.

Powerbanka a desktopová nabíječka

Dalším nabízeným produktem je elegantní kapesní nabíječka pro mobilní zařízení, která disponuje stejnou baterií, která se nachází v takřka všech vozidlech Tesla. Pyšní se kompaktním designem a nabízí integrovanými kabely USB a Lightning. Stejně tak se dá pořídit ještě desktopová nabíječka, jež vypadá jako skutečná nabíječka pro vozidla. Každý detail pečlivě kontroloval přímo Tesla Design Team v Kalifornii. Stejná 3D CAM data byla použita při výrobě skutečné nabíječky. Powerbanka i desktopová nabíječka vyjdou na 45 dolarů.

Tesla Model S pro děti

Tesla Model S je první a jediné dětské vozidlo na baterky, které využívá lithium-iontovou technologii. Uvnitř dětského elektromobilu najdete lithium-iontovou baterii Flight Speed, která je navržena tak, aby poskytovala co největší výkon, ale přitom měla co nejmenší dopad na životní prostředí. Tesla Model S je vybavena mnoha špičkovými funkcemi, například obsahuje MP3 Sound System. Samozřejmě nechybí ani brzdy, světlomety a klakson. Tesla Model S v dětské velikosti stojí 600 dolarů a na výběr je modrá, červená, šedá a bílá varianta.

Surfovací prkna

Bohužel, surfovací prkna už nenajdete v e-shopu Tesly, ovšem v červenci se vyprodala během chvilky. Jedno prkno vyšlo na 1 500 dolarů a bylo výsledkem spolupráce Tesla Design Studio a Lost Surfboards. Podle popisku jsou surfovací prkna vyztužena uhlíkovými vlákny, která se používají také ve vozidlech Tesla.

Zmenšeniny Tesla Modelu S v měřítku 1:18

Tesla propracovává své produkty do co nejmenších detailů, což platí také o zmenšeninách v měřítku 1:18. Opět se o vše postaral Tesla Design Team v Kalifornii. Stejná 3D CAD data jsou používána při výrobě skutečného Tesla Modelu S. Koupit si tak můžete zmenšeninu za 250 dolarů.

Termosky a hrnečky

Tesla pod svou značkou vyrábí také hrníčky a termosky na vodu z nerezové oceli. Termoska dokáže pojmout až 600 mililitrů kapaliny, je vakuově izolovaná a hodí se pro studené i horké nápoje. Hrneček koupíte za 35 dolarů a termosky po 30 dolarech.

Oblečení

Závěrem ještě musíme zmínit, že Tesla prodává oblečení se svou značkou, a to všechno od bund přes zimní čepice až po kšiltovky.

tesla-model-s-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější