Zavřít reklamu

Testovací tunel situovaný v americkom Hawthorne, ktorý sa nachádza priamo pod budovou spoločnosti SpaceX sa stal dejiskom prvých skúšobných jázd. Tunel od Boring Company má v budúcnosti slúžiť ako jeden z ťahov, ktorý bude umožňovať podzemnú prepravu pre chodcov, cyklistov a dokonca aj pre automobily. V budúcnosti sa tak dočkáme spletitej dopravnej siete v podzemí, ktorej úlohou bude rýchlejšie a dostupnejšie cestovanie na dlhé vzdialenosti. Podľa posledných informácií, je momentálnym aktérom testovacích jázd vozidlo Tesla Model X, čo si môžete všimnúť na nižšie uvedenom videu .

Video zo skúšobnej jazdy zachytáva Model X pripevnený k platforme, pričom je poháňaná práve energiou elektromobilu. Platforma vo forme platne je vsunutá do okrajových koľajníc, čo prináša stabilitu pre pohybujúce sa vozidlo. Finálny vizuál tohoto systému bude ešte s určitosťou vylepšený, no pre momentálne testovacie obdobie to zatiaľ nie je potrebné. Presvedčte sa v nasledujúcom videu, ktoré pred pár dňami zverejnila spoločnosť Boring Company.

V nedávno zverejnenom článku, ste sa mohli dočítať o schválení výstavby podobnej siete dopravných tunelov pod mestom Chicago. Projekt Loop bude využívať akési pohyblivé kóje pripomínajúce mikrobusy, pričom budú úplne elektrifikované a bezemisné. Tesla na túto formu prepravy láka bezkonkurenčnou cenovou dostupnosťou, pričom jedna jazda vysokorýchlostným Loop Podom, by mala stáť menej ako cesta taxíkom či autobusom.

Stavebné práce na projekte Chicago Loop by sa mali začať už o štyri mesiace. Celá výstavba bola vyčíslená na sumu jednej miliardy dolárov, pričom sa ju mesta sponzorovať nechystá. Povrávať sa pomaly začína aj o iných potenciálnych záujemcoch, takže je možné, že sa v priebehu niekoľkých rokov dočkáme hneď viacerých podzemných sietí. Dúfajme, že sa jedného dňa ocitne v hľadáčiku Boring Company aj niektorá z európskych končín.

Tesla

Dnes nejčtenější

.