Zavřít reklamu

Krádeže v kalifornských Apple Storech pokračují. Terčem se stal opět obchod v Roseville. Kuriozní na tom je, že dokonce dvakrát za 24 hodin. Tenhle obchod byl vykraden za posledních 20 dní již čtyřikrát, poslední případy se staly v neděli kolem 19:00 a v pondělí odpoledne. Těmito dvěma krádežemi zloději způsobili škodu na zboží ve výši zhruba 20 000 dolarů. Krádež měla klasický průběh, parta lidí naběhla do obchodu, sebrala vystavená zařízení a pláchla přistaveným vozem.

„Ve většině takových případů se dá říct, že pachatelé mají plán a jsou dobře organizovaní. S tímto zbožím musí existovat nějaký speciální trh, neboť se jedná o smartphony se systémem, který se v podobných zařízeních běžně nevyskytuje.“ řekl rosevillský mluvčí policie. Je známo, že Apple instaluje do vystavených produktů osekanou verzi operačních systémů, která po odcizení činí zařízení prakticky bezcenné. Zařízení jsou tak s největší pravděpodobností rozprodávána na díly.

Kamerové záběry nedávné loupeže v The Oaks:

Pachatelům se ne však vždy podaří uprchnout. Při nedávném pokusu loupeže v Apple Store v The Oaks zastavili dva ze tří lupičů sami zákazníci, třetího následně dopadla policie na základě výslechu jeho spolupachatelů. Nedávno se k situaci kolem kalifornských Apple Storů vyjadřoval i policejní důstojník ze San Francisca, který jako kámen úrazu shledal nepřítomnost policistů kolem Apple Storů. Také poukázal na fakt, že v San Franciscu nebyl doposud přepaden žádný Apple Store, který střežila v otevírací době policie.

apple-store-palo-alto-fb

Dnes nejčtenější

.